דיווח: נתניהו היה קשור לחברה שהואשמה על ידי ארה"ב בהפרת סנקציות

"רה"מ היה קשור לחברה שהואשמה בהפרת סנקציות"
אתר חדשות אמריקני מדווח כי בן דודו של ראש הממשלה החזיק בחברת אלקטרודות שסחרה עם לוב של קדאפי והפרה את עיצומי ארה"ב. זאת בזמן שנתניהו החזיק במניות החברה שסיפקה לה את חומרי הגלם. דובר ראש הממשלה מסר כי נתניהו לא לקח שום חלק בניהול החברה או בעסקיה. מיליקובסקי: "הוא היה רק משקיע פאסיבי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

אתר החדשות האמריקני "האפינגטון פוסט" דיווח הלילה (רביעי) כי בעת שראש הממשלה בנימין נתניהו החזיק במניות של חברת "סידריפט", חברה אחרת שהייתה בבעלות בן דודו, נתן מיליקובסקי, סחרה עם לוב ומכרה לה אלקטרודות במליוני דולרים. העסקאות בוצעו בין 2007 ל-2008, בזמן שלוב הייתה תחת שליטתו של מועמר קדאפי - כך שהפרו לכאורה את העיצומים שהטילה עליה ארצות הברית.

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בידיעה נאמר כי סידריפט הייתה הספקית העיקרית של חומרי גלם לחברה שסחרה עם לוב, "סי ג'י אלקטרודס", כך שסביר להניח שנתניהו הרוויח מן העסקאות הללו. על פי הדיווח הוא רכש את המניות ב"סידריפט" באוגוסט 2007 - חודש לאחר שהחלו העסקאות עם לוב. לאחר שנחשפו המשלוחים האסורים, הטיל משרד המסחר בוושינגטון קנס של רבע מיליון דולר על חברת האלקטרוניקה, במסגרת הסדר פשרה.

מיליקובסקי אמר בתגובה לדיווח כי נתניהו היה משקיע פאסיבי ב"סידריפט" וכי הוא לא ידע על העסקאות של החברה האחרת עם לוב. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו היה משקיע קטן ב"סידריפט", וכי לא היה מעורב בניהול החברה או בעסקיה.

הפופולריים