נתניהו לכאן רשת ב: "הצעתי למנהיגים ערבים את עזה - הם לא רצו"

נתניהו לכאן ב: הצעתי לערבים את עזה והם לא רצו
ראש הממשלה אמר בריאיון לירון דקל ועמית סגל כי ייתכן שישראל תיאלץ לצאת למבצע צבאי רחב ברצועה - אך זו האפשרות האחרונה. כשנשאל על הקמפיין נגד גנץ, השיב: "מעולם לא אמרתי שהוא לא שפוי", והבהיר כי אין קשר בין הבחירות לבין השבת גופתו של זכריה באומל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי) לסוגיית עזה ואמר כי שוחח עם מנהיגים ערבים רבים על האפשרות שיקחו את הרצועה - אך  אך אחד לא התנדב. "קיוויתי שיימצא מישהו שייקח את הרצועה - אבל אין", אמר בריאיון לתוכנית של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

לדברי ראש הממשלה, נעשה הרבה בנושא עזה - למעט כיבוש הרצועה: "אנחנו מכים בהם, הרי אי אפשר לעשות הסדר מדיני עם מישהו שרוצה להשמיד אותך. אינני יודע אם נצליח להגיע לשקט ארוך טווח, אבל דבר אחד אני יודע - אני לא עושה מלחמות מיותרות. אני מפעיל כוח כשצריך ומוכן גם לשלם את המחירים, אבל רק כשצריך. אני מוכן לשלם את המחיר הפוליטי גם כשלא צריך. יכול להיות שניאלץ לצאת למבצע צבאי רחב ברצועה, אבל זאת האופציה האחרונה".

על התסכול בקרב תושבי עוטף עזה ממדיניות הממשלה, השיב נתניהו כי "כל האופציות - כולל האפשרות של כניסה וכיבוש - הן בהתאם למה שטוב למדינת ישראל. עכשיו אנחנו עוטפים את עזה עם כוח עצום, והאפקט הראשוני זה שחמאס והג'יהאד האסלאמי מביאים אלפי מרסנים שהרחיקו את המתפרעים מהגדר".

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בהמשך, התייחס נתניהו לטענות שנשמעו בנוגע לעיתוי השבת גופתו של רס"ל זכריה באומל וטען כי אין לדבר כל קשר לבחירות, וכי מדובר ב"קשקוש מוחלט". "התאריך נקבע על ידי שיקולים מבצעיים בלבד. ברגע שכל הבדיקות הדרושות הסתיימו - הדבר פורסם. אנחנו מעדכנים מיד את המשפחה, היא לא צעירה ולא מחכים".

נתניהו נשאל אם קמפיין הליכוד נגד בני גנץ לא עבר את הגבול, והשיב כי כלל לא אמר על גנץ חלק מהדברים שמיוחסים לו: "אמרתי שהוא באמת שמאל, נכון מאוד. זאת הגישה שלו - הוא תמך בהסכם הגרעין עם איראן, הוא אמר שהוא מסכן את חיילי גולני כדי לא לפגוע בפלסטינים. אני חושב שזה לא תקין. אמרתי שאני חושב שזה גדול עליו - מעולם לא אמרתי שהוא לא שפוי. אמרתי שהוא קורס תחת הלחץ אני לא מתייחס לתקופת כהונתו כרמטכ"ל. אני חושב שהמעבר מהצבא לפוליטיקה, במיוחד למדינאות, הוא מעבר קשה מאוד וכנראה שבאמת קשה לו לעמוד בלחץ".

ראש הממשלה התייחס גם למסיבת העיתונאים שכינס לאחר חשיפת תחקיר הבוטים, כשנשאל אם היה ראוי להזמין את גיורא עזרא - המכונה בטוויטר "קפטן ג'ורג'" ומפרסם ציוצים בוטים: "אתה חושב שאני יודע מה כותב האיש הזה?", תהה נתניהו. "מה זה קשור בכלל? קודם אמרו שהוא בוט - זה רובוט בכלל - ואחר כך גילו שהוא בן אדם אמיתי, עם דעות משלו - והן לא בהכרח הדעות שלי. זה היה מהבוקר לצוהריים, היה חשוב לי יותר להראות את השקר שהופץ פה, שאנחנו מפעילים צבא של בוטים. הליכוד היא המפלגה היחידה שלא מפעילה".

נתניהו הכחיש את הפרסום ב"דה מרקר", שלפיו קיבל מניות בהנחה של 95% ואמר כי הוא גאה בכך שהוא מבין בכלכלה ובעסקים: "זה שקר, לא קיבלתי אף הנחה. אני יודע לזהות הזדמנויות עסקיות עולמיות, דבר שלפיד וגנץ לא יודעים. ברגע שנכנסתי לתפקיד, הידע שלי בכלכלה שירת את כל מדינת ישראל כי אני מביא מיליארדים למשק הישראלי".

כשנשאל איך ייתכן ששני בני דודיו הרוויחו מעסקת הצוללות מבלי שיידע, טען נתניהו כי לא הרוויחו פרוטה. "למולכו אין שום קשר לזה, אני לא יודע אם לשמרון היה - אנחנו נגלה. מולכו לא בן דוד שלי, גם לא שמרון. הוא קרוב משפחה", הבהיר ראש הממשלה.

הפופולריים