ברקע השבת הגופה: נתניהו ממריא לפגישה עם פוטין

ברקע השבת הגופה: נתניהו ממריא לפגישה עם פוטין
לטיסת ראש הממשלה מצטרפים גם ראש המל"ל, ראש המוסד, ראש אמ"ן ונציגים נוספים. לפי פרסומים בחו"ל, רוסיה היתה מעורבת במבצע לאיתור גופתו של נעדר קרב סולטן יעקב. ראש אמ"ן: "מחובתנו להשיב את יתר נעדרי צה"ל". אלקין - "אין קשר בין השבת גופתו של החייל זכריה באומל לבין הבחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ופוטין, רס"ל באומל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90/ דובר צה"ל/ אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממריא הבוקר (חמישי) למוסקווה, שם ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לאחר השבת גופתו של רס"ל זכריה באומל - מנעדרי קרב סולטן יעקב - לקבורה בישראל. לראש הממשלה מצטרפים גם ראש המל"ל, ראש המוסד, ראש אמ"ן,  ראש אכ"א ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום. לפי פרסומים בחו"ל, רוסיה היתה מעורבת במבצע להשבת הגופה.


השר זאב אלקין מהליכוד אמר בריאיון לדב גיל-הר ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אין קשר בין השבת גופתו של החייל זכריה באומל לבין הבחירות. "המבצע לא נולד לקראת הבחירות, אלא זו תוצאה של עבודת נמלים ממושכת", הבהיר אלקין. על הקשר של רוסיה להשבת הגופה אמר כי אינו יכול להשיב והוסיף כי יש להמתין לסיום ביקורו של ראש הממשלה ברוסיה ו"אז יהיה אפשר לדבר על זה בצורה יותר חופשית".

ראש אמ"ן, אלוף תמיר הימן, מסר הבוקר כי הוא חש גאווה מקצועית והתרגשות גדולה מהשבת גופתו של באומל, וכי מדובר בהישג של קהיליית המודיעין כולה. "המשימה בוצעה אך עדיין לא הושלמה- מחובתנו להשיב את יתר נעדרי הקרב, יהודה כץ וצבי פלדמן, ואת יתר נעדרי צה"ל וחלליו שמקום קבורתם לא נודע. זכריה, השבנו אותך הביתה לאחר 37 שנים, זכרנו ונמשיך לזכור גם את רעייך לנשק".

ראש אמ"ן, אלוף תמיר הימן (צילום: דובר צה"ל)

בכירים לבנונים אמרו הבוקר לעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי הם שמעו על החזרת גופתו של זכריה באומל לישראל מהתקשורת, והכחישו שהכירו את הסוגיה קודם לכן. גורמים אחרים ששוחחו עם העיתון טענו בנחרצות כי הנושא קשור לצד הסורי ולא לצד הלבנוני. ההנחה הרווחת בקרב הפוליטיקאים הלבנונים, לפי העיתון, היא שהצד הרוסי הוא שהשיג את הגופה מהצד הסורי והעביר אותה לישראל, כפי שקרה עם אחד הטנקים מהקרב שנמסר לישראל מסוריה בזמן שנתניהו ביקר בעבר במוסקווה.

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

אתמול הפוליטיקאי הלבנוני הדרוזי וליד ג'ונבלאט רמז בציוץ ביקורתי בחשבון הטוויטר שלו שהמשטר הסורי שיתף פעולה עם ישראל סביב השבת הגופה. "במשחק האומות בגורל העמים, העברת עצמותיו של החייל הישראלי באמצעות מתווכים אלמונים היא מתנה בחינם, אך בעלת ערך לנתניהו בבחירות שלו. כל הברכות למשטר הסורי, חוד החנית בהתנגדות הערבית, האזורית ושל האומות", כתב ג'ונבלאט.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי בצמרת מערכת הביטחון היו חילוקי דעות לגבי עיתוי הפרסום על החזרת גופתו לישראל של באומל. לא ניתן לציין מדוע התגלעו חילוקי הדעות. שני הנעדרים הנוספים מקרב סולטן יעקוב – צבי פלדמן ויהודה כץ – נפלו באותו קרב עם באומל, והמאמצים להחזיר את גופותיהם נמשכים. 

אמש נפגש ראש הממשלה בלשכתו עם אחיו ואחותו של באומל, שמעון באומל ואסנה הברמן וילדיהם. "מימשנו את ההתחייבות שלנו", אמר ראש הממשלה. הברמן ענתה לו: "אמרתי לאמא שלי לפני שנים שלא מספיק שרוצים ומחפשים. צריך שיבוא מישהו עם הקלף המנצח, ועכשיו אתה הבאת את זה".

נתניהו והברמן בלשכת ראש הממשלה (צילום: חיים צח, לע"מ)

הפופולריים