תחקיר הבוטים: יו"ר ועדת הבחירות דוחה את עתירת כחול לבן נגד הליכוד

יו"ר ועדת הבחירות דחה את העתירה נגד הליכוד
השופט מלצר טען כי כחול לבן, יש עתיד וחוסן לישראל לא עמדו בנטל הראייתי הנדרש להוכיח שהליכוד הפעיל רשת בוטים. נציג הליכוד, יונתן אוריך, הכחיש כל קשר לעניין ואמר, "אין שום רשת. אין שום בוטים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, דחה היום (שישי) את עתירת כחול לבן, יש עתיד וחוסן לישראל נגד הליכוד, שבה נטען כי הליכוד מקיים תעמולה אנונימית באמצעות רשת בוטים. מלצר אמר כי "העתירה התבססה ברובה על ממצאי תחקיר ולא עמדה בנטל הראייתי הנדרש". בדיון בעתירה, נציג הליכוד יונתן אוריך, הכחיש כל קשר לעניין ואמר,"אין שום רשת. אין שום בוטים".

סקר הסקרים: בואו להרכיב את הכנסת הבאה

עוד אמר מלצר כי "במהלך תקופת הבחירות, רשת האינטרנט בכלל, והרשתות החברתיות בפרט, משמשות כ'כיכר העיר' החדשה, ומהוות במה להחלפת רעיונות, העברת מסרים והבעת דעות ושכנוע, הן בשמו של הפרט, והן בעילום שם. הגבלת חופש הביטוי הפרטי־הפוליטי ברשתות החברתיות תיעשה במשורה, בהתאם להוראות הדין ולתכליותיו ובכפוף לפסקת ההגבלה החוקתית".

השופט מוסיף כי המחוקק סייג את הזכות לאנונימיות של מתמודדים בבחירות או מי מטעמם, רק בתקופת הבחירות. הכוונת למסרים פוליטיים על ידי מתמודדי הבחירות - כמפלגה או רשימת מועמדים בבחירות לכנסת - או מי מטעמו, במישורין או בעקיפין - והפצתם באופן אנונימי או בשמות כוזבים, עלולה להוות עבירה על החוק. פעילות זו אף עלולה לפגוע בזכויות יסוד מוגנות אחרות ולהקשות על גופי הביטחון לפעול כנדרש מפני חשש של התערבות זרה, הנעשית אף היא לרוב באופן אנונימי.

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

עו"ד דוד אלבז, שמייצג את מי שהוזכר בתחקיר הבוטים כמי שעומד בראש רשת הצייצנים, מסר בתגובה להחלטה: "יו"ר ועדת הבחירות המרכזית דחה את עתירת כחול לבן נגד הליכוד. הופרכה הטענה בדבר קיומה של רשת בראשותו של מרשי בהכוונת הליכוד. התחלנו במהלך להגשת תביעות דיבה נגד רונן ברגמן, ידיעות אחרונות, ניו יורק טיימס ומפלגת כחול לבן בגין העלילה הזדונית אשר הפיצו כלפי מרשי".

האזינו לריאיון עם השופט חנן מלצר בכאן רשת ב

בנוסף לכך, קיבל השופט מלצר בחלקה את עתירת הליכוד נגד פעילות תנועת "דרכנו - יוצאים לפעולה", וקבע כי אם התנועה לא תרשם אצל מבקר המדינה עד יום ראשון בשעה 17:00, היא לא תוכל להמשיך בפעילות בחירות.

הפופולריים