אשכנזי: מדברים עם לוי-אבקסיס, נשמח אם תצטרף אלינו

אשכנזי: אשמח אם אורלי לוי-אבקסיס תצטרף אלינו
מספר 4 בכחול לבן אמר בשבתרבות בגבעת שמואל כי אם נתניהו ייבחר לראשות הממשלה - אחרי החגים ייערכו בחירות נוספות. גבאי חזר על קריאתו לבטל את הרוטציה בכחול לבן: "לפי הסקרים אני מאבד מנדט אם הם מבטלים - ואני מוכן לזה". שאשא-ביטון תקפה את יו"ר גשר: "מפזרת סיסמאות, מי שמצביע לה זורק את הקול שלו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבי אשכנזי בסיור בחירות בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מספר 4 ברשימת מפלגת כחול לבן, גבי אשכנזי, התייחס היום (שבת) להרכבת הממשלה - אם אכן יקבלו מנדט מנשיא המדינה לאחר הבחירות: "נוכל לשבת עם הליכוד, אין לנו דבר נגדם, אבל לא עם ראש הממשלה", אמר בשבתרבות בגבעת שמואל. "אשמח אם אורלי לוי-אבקסיס תצטרף אלינו, וחבל שלא הצטרפה בזמן האיחוד. אנחנו מדברים איתה ומקווים שלקראת הרגע האחרון היא תשתכנע ותשים את טובת המדינה לפני הכל".

בהמשך, תקף אשכנזי את נתניהו וטען כי אם ייבחר לראשות הממשלה - ישראל תלך לבחירות נוספות בקרוב: "אם נתניהו יהיה ראש ממשלה - אז אחרי החגים יהיו בחירות נוספות. למה הגענו לבחירות עכשיו, היה משבר קואליציוני? למה כשבנט מאיים בפרישה, ראש הממשלה מסביר לו שזה לא העיתוי וחודש אחר כך לוקח את כולנו לבחירות? אם הבחירות היו במועדן - הוא היה עם כתבי אישום. הבחירות נועדו להציל אותו. אם נרכיב ממשלה, נגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות, וכל מי שיש לו עבירה שנושאת קלון לא יכהן בתפקיד ציבורי".

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר בשבתרבות בתיאטרון הבימה בתל אביב כי "ויתור על הרוטציה בין בני גנץ ליאיר לפיד יכול לאפשר את הניצחון. בסוף יש לך הסכם, זה נחמד - אבל מדינת ישראל חשובה יותר מההסכמים שלכם, העתיד שלנו חשוב יותר. לפי הסקרים אני מאבד מנדט אם הם מבטלים את הרוטציה, ואני מוכן לזה".

בהמשך, גם הוא תקף את נתניהו: "ראיתי את זה במתווה הגז - מפטר אנשים, מפתה אנשים, הכל כדי לתת מיליארדים לטייקונים. מי שמחליף גרסאות כמו גרביים - אתה מבין שיש משהו שהוא מסתיר. 10 שנים. באמת, די, שחרר. צריך להחליף. אמן שגנץ ירכיב ממשלה, לא אנחנו נהיה הבעיה של הרכבת הממשלה".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

שרת הבינוי והשיכון, ד״ר יפעת שאשא ביטון ממפלגת כולנו, תקפה את אורלי לוי-אבקסיס  בשבתרבות ברמת גן: ״יו״ר גשר מפזרת סיסמאות, אבל זה לא מספיק, דיבורים מתפוגגים ברגע האמת. בכל הסקרים, באופן שיטתי, היא לא עוברת את אחוז החסימה ולכן מי שמצביע לה פשוט זורק את הקול שלו. היא מבזבזת קולות של הגוש החברתי, קולות שיכולים לתת את הכוח למען הדיור הציבורי, עזרה לסטודנטים, לחיילים, מערכת חינוך לגיל הרך וקצבאות למען ילדים".

בהמשך, תקפה השרה שאשא-ביטון גם את יו"ר מפלגת זהות: "אם פעם היו מפלגות אווירה עכשיו יש מפלגות הזייה. פייגלין הצהיר שהוא רוצה את תיק האוצר, ואני שואלת, איזה שר אוצר אתם רוצים פה? משה כחלון שרוצה לבנות בתים ועתיד לזוגות צעירים? או משה פייגלין שחולם על לבנות את בית המקדש השלישי ובינתיים מתכנן לרמוס את השכבות החלשות עם תוכניות אנטי חברתיות? הוא אסון חברתי".

השר יובל שטייניץ מהליכוד מתח ביקורת על מפלגת כחול לבן, וטען כי הוא "לא זוכר מקרה שבו מפלגה וחלק מראשיה קראו לראש הממשלה 'בוגד'. בני גנץ אומר שנתניהו חובר עם מצרים נגד ביטחון ישראל - זה ראש ממשלה שהיה חייל קרבי וסיכן את חייו והוא ממשפחה שכולה. יריבים פוליטיים גם בתשדירי בחירות רומזים שהוא בוגד שגוזר קופון על חשבון ביטחון ישראל. דבר כזה ממפלגה עוד לא היה". בתגובה, הקהל החל לצעוק כי מדובר בשקר, חלק מהאנשים יצאו מן האולם והריאיון נעצר.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הצהיר בשבתרבות בכפר סבא כי לא יתמוך בחוק הצרפתי, אם יעלה בכנסת הבאה: "אתנגד לחוק הצרפתי. אין לראש הממשלה שום כוונה להתחמק מההליכים המשפטיים שלו. גם בכנסת הנוכחית כשהיו נסיונות כאלה, הוא ביקש להסיר את החוק. החוק קובע שראש ממשלה רק אם הוא מורשע בבית משפט בפסק דין חלוט לא יכול להמשיך בתפקידו, אם נקבע אחרת על בסיס החלטה רק של יועץ משפטי לממשלה או משטרה, זו פגיעה בדמוקרטיה".

השר יואב גלנט מהליכוד תקף את גנץ בשבתרבות במודיעין ואמר כי "הבעיה העיקרית היא התעוזה שלו, לבוא ולהגיד 'אני אוביל את מדינת ישראל' לפני שהוא היה רגע אחד בחיים הציבוריים. אני חושב שזו עזות מצח. לא נותנים לסטאז'ר להוביל ניתוח לב פתוח ולא לוקחים מישהו שלא היה שנייה בחיים הציבוריים ונותנים לו להוביל מדינה. השנאה ותאוות השלטון מעוורת את עיניהם של הרבה מאוד אנשים. אני לא מעלה על דעתי את הרגע בו יאיר לפיד יכנס את הקבינט המדיני-בטחוני. זה מעביר בי צמרמורת".

ח"כ סתיו שפיר ממפלגת העבודה סיפרה כי היא סופגת איומים על חייה, עד שהמשטרה נאלצה להצמיד לה אבטחה. "כל מי שאומר את האמת שלו צריך להרגיש בטוח במדינה שלו", אמרה בשבתרבות בגבעת שמואל, "נשמע למישהו הגיוני שמי שמתנגד לשלטון צריך אבטחה, שעיתונאים שפותחים את הפה ושופטים מאוימים? ראש הממשלה רק משכלל את ההסתה. זו השיטה היחידה שהוא נשאר בשלטון".

הפופולריים