גנץ פסל ישיבה בממשלה עם בן גביר וסמוטריץ': לא נקים ממשלה עם גורמים קיצוניים

גנץ: לא אקים ממשלה עם סמוטריץ' ובן גביר
יו"ר כחול לבן הבהיר בריאיון לכאן רשת ב כי "בן גביר רוצה למנות שופטים, סמוטריץ' רוצה להיות שר החינוך - לא תודה". הוא הוסיף כי לאחר שייבחר "אפעל מיד להקמה של קבינט פיוס לאומי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

"אפעל מיד להקמה של קבינט פיוס לאומי שיחבר את כל חלקי החברה במדינת ישראל" - כך הצהיר הערב (ראשון) יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב. גנץ הבהיר גם כי לא יהיה מוכן לשבת בממשלה עם איחוד מפלגות הימין: "לא מקים ממשלה עם גורמים קיצוניים".

האזינו לריאיון המלא עם בני גנץ בכאן רשת ב:

"אני מודה שלא הייתי חבר כנסת, אין מה לעשות, המדינה סידרה משהו שנקרא צינון ושמרה אותי במקפיא", אמר גנץ בהתייחסו לטענות שלפיהן הוא חסר ניסיון פוליטי מספק. "אני מכיר את עבודת הכנסת, הייתי בוועדות הכנסת, הופעתי בפני הכנסת, הופעתי בפני הממשלה. ולמרות חוסר הניסיון הפוליטי בכל זאת הדבקתי שלוש מפלגות אחד עם השנייה".

גנץ הוסיף, בתגובה לטענות על המתחים הפנימיים בין חלקי מפלגתו, כי "הדבק הזה לא יתפרק יום אחרי הבחירות, זאת מטרה משותפת. כל אחד מאיתנו עשה צעד אחורה בשביל לשים את המדינה לפני".

אחרי דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול, שלפיהם הוא בוחן סיפוח שטחים ביהודה ושומרון, אמר גנץ הערב כי "נתניהו אמר אני מספח את השטחים 13 שנה - ולא סיפח". על התכניות המדיניות שלו ושל מפלגתו אמר גנץ כי "אני בעד מדינת ישראל יהודית-דמוקרטית, בטוחה ומוגנת. אנחנו לא נהיה מוכנים להיות מדינה דו לאומית. אנחנו נחתור למו"מ. ירושלים מאוחדת, אין חזרה לקווי 67".

יו"ר כחול לבן נשאל גם על הקשיים שבהם הוא צפוי להיתקל בבואו לנסות ולהרכיב ממשלה עתידית. "אין שום בעיה להקים ממשלה", טען. "ברגע שהנשיא מטיל עלי אני קורא לכל השותפות הפוטנציאליות. אנשים שמבינים שעידן נתניהו הגיע לסיומו ואנחנו הולכים להמשיך. בפוליטיקה יושבים ומדברים אחד עם השני ואנחנו נקים ממשלה".

לצד זאת, הבהיר גנץ כי לא יהיה מוכן לקבל את איחוד מפלגות הימין כחלק ממשלתו העתידית. "אני לא מקים ממשלה עם גורמים קיצוניים שרוצים להכניס את שפטל. בן גביר רוצה למנות שופטים, סמוטריץ' רוצה להיות שר חינוך - לא תודה. כל השאר אינם פסולים בעיני. אנחנו נדבר עם כולם ונגיע להסכמים עם מי שצריך".

על האיבה מצד חברי המפלגות החרדיות כלפי מספר 2 בקשימתו, יאיר לפיד, אמר גנץ כי "הם אמרו את הדברים כמו שהם אמרו אותם ויאיר לא אויב של החרדים וגם אני לא. אני הולך להיות ראש הממשלה של כל אזרחי מדינת ישראל, כולל של כל החברה החרדית, גם של החברה הערבית".

האזינו לריאיון עם מספר 3 בכחול לבן משה יעלון בכאן רשת ב:

הפופולריים