"המטרה - לסחוט כל קול": ראשי המפלגות במאמץ אחרון

"המטרה - לסחוט כל קול": המפלגות במאמץ אחרון
מותשים אבל דרוכים לקראת רגע האמת, צוות כאן חדשות ליווה את ראשי המפלגות והמועמדים לכנסת - שניצלו כל מפגש אקראי ברחוב לשכנוע של הרגע האחרון: "נותנים עכשיו פוש בכל הכוח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' יום לפני הבחירות, אפריל 2019
צילום: אבי דישי, פלאש 90

המועמדים לכנסת מטעם המפלגות השונות אולי יתביישו להודות, אבל גם הם מחכים כבר שמערכת בחירות 2019 תיגמר. רגע לפני שהקלפיות נפתחות, צוות כאן חדשות התלווה היום (שני) לנציגי ולראשי המפלגות כדי לראות אותם לוחצים בפעם האחרונה על הגז, ומנסים להעביר אליהם את המצביעים המתנדנדים, וגם את אלו שבכלל לא מתכננים לצאת להצביע.

"ברור שאנחנו נותנים את הפוש בכל הכוח עכשיו", הסביר יו"ר זהות והפתעת הבחירות המסתמנת, משה פייגלין. "זה לא רק היום, אלא גם מחר – עד תום ספירת הפתק האחרון בקלפיות". יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ניצל את היממה הזו כדי לעבור מתחנה לתחנה ולהראות, לדבריו, שהוא "לא כל כך מפחיד".

מספר 2 ברשימת העבודה לכנסת, טל רוסו, מצא זמן בתוך לוח הזמנים הצפוף להפסקת צהריים קצרה עם המשפחה. חודש וחצי אחרי שנכנס לפוליטיקה, האחים כבר עמוק בעניינים – ומנסים לגייס מצביעים. "בהיבט האישי אנחנו לא כל כך שמחים על הבחירה שלו ללכת לפוליטיקה", הודה אחיו, רון רוסו. "אבל בהיבט הלאומי – חבל על הזמן".

גם שמאלה משם, במרצ, ניצלו את השעות האחרונות לגייס קולות. היו"ר, תמר זנדברג, פקדה את המוקד הטלפוני ומשם המשיכה למטה המפלגה לענות לשאלות מתלבטים ותומכים. החשש הגדול – זליגה של קולות ברגע האחרון, שעלולה לקרב את מרצ לאחוז החסימה. "המטרה שלנו היא לסחוט כל קול שאפשר ברגע האחרון. יש המון אנשים שמגיעים לקלפי ועדיין לא יודעים מה הם מתכוונים להצביע", הסבירה זנדברג.

ונראה שזה בדיוק העניין – המוני ישראלים עדיין לא יודעים, גם עכשיו, איזה פתק ישימו בסוף בקלפי. לכן, המוקדים הטלפוניים ולחיצות הידיים ברחוב צפויים ללוות אותנו לכל אורך יום הבחירות, ממש עד לסגירת הקלפיות ותחילת הספירה.

הפופולריים