ברית בימין נגד פייגלין, אנשי נתניהו אותתו: "מוכנים למו"מ רציני"

ברית בימין נגד פייגלין – ומגעים לדיל עם רה"מ
ש"ס ויהדות התורה מתאמות מאמצים עם כולנו של כחלון, והבהירו לנתניהו כי יטרפדו ביחד מינוי של יו"ר זהות לשר האוצר • מנגד, גורמים בסביבת רה"מ דווקא העבירו מסר לפייגלין: אם תבטיח שתמליץ על נתניהו, נהיה מוכנים לדבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר זהות, משה פייגלין, מעסיק מאוד את מחנה הימין בשעות שלפני הבחירות. היום (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במפלגות המחנה לקחו את הקמפיין נגד פייגלין צעד קדימה ביממה האחרונה, ויש בנושא תיאום מוחלט בין כולנו של משה כחלון לבין שתי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה.


לקראת המשא ומתן הקואליציוני ביום שאחרי הבחירות, במערכת הפוליטית טוענים כי המטרה של שלוש המפלגות היא לגשת לראש הממשלה באופן מאוחד ולהבהיר לו שהן יתנגדו ויטרפדו מינוי של פייגלין לשר האוצר. המסר יהיה שיהיה עליו לבחור – פייגלין, או כחלון והחרדים. במפלגת כולנו הכחישו את הדברים וטענו שאינם מתואמים עם אחרים.

בינתיים, גורמים בסביבת ראש הממשלה דווקא העבירו מסרים הפוכים לאחרונה לאנשיו של פייגלין. לפי אותם גורמים, נתניהו, המנסה להבטיח את הרוב לגוש הימין, מוכן לנהל עם פייגלין משא ומתן – בתנאי שיתחייב להמליץ עליו להרכיב את הממשלה הבאה. למרות זאת, יו"ר זהות דחה את הפנייה מהגורמים הללו על הסף.


פייגלין עצמו הכחיש היום בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב כי הושגו הבנות בינו לבין נתניהו. "זה פשוט לא נכון. לא היה ולא נברא, ואפילו לא משל היה", הצהיר פייגלין. לדבריו, "אנחנו בקשר עם שני הצדדים לפחות עד השבוע שעבר. הקפדנו לא להיפגש באופן אישי אלא רק בקשר טלפוני, קשר טוב. כשנבין את המציאות שהבוחר הישראלי יצר, נשב עם שני הצדדים ונחליט".

האזינו לריאיון המלא עם משה פייגלין בכאן רשת ב

בתוך כך, חברי כנסת בליכוד שלוקחים חלק בישיבות מטה הבחירות טוענים שנתניהו כלל אינו מסתכן בכך שמפלגות ימין לא יעברו את אחוז החסימה בעקבות קמפיין שאיבת המנדטים. לטענתם, נתניהו לוקח בחשבון אפשרות שאחת המפלגות אכן תיפול מתחת לאחוז החסימה ואף מוכן לכך, משום שהוא משוכנע שגוש הימין לא ייפגע, לאור תוספת המנדטים לליכוד ובעיקר לאור תמונת הניצחון שתתקבל אם הליכוד תהיה המפלגה הגדולה.

 
 

הפופולריים