"לפני הכל - שילכו להצביע": האנשים שראו הכל מסבירים מה הם חושבים על הבחירות

האנשים שראו הכל מסבירים מה דעתם על הבחירות
תושבי "נווה עמית" ברחובות ראו כמעט את כל מערכות הבחירות מאז קום המדינה. לרגל יום הבוחר יצאנו לבדוק מה דעתם על החגיגה הדמוקרטית שמתקיימת היום. אחד מהם פנה לנוער ואמר: "העיקר שיממשו את זכותם הדמוקרטית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורית נבון בדיור מוגן
צילום:

דיירי דיור מוגן "נווה עמית" ברחובות עברו כמעט את כל מערכות הבחירות בארץ מאז קום המדינה. בשידור חי בעמוד הפייסבוק של כאן חדשות, בדקנו למי הם הולכים להצביע ומה דעתם על הבחירות לכנסת ה-21. אחד מהם ניצל את ההזדמנות לפנות לנוער וקרא: "אני רוצה לפנות לנוער, שילכו להצביע. שיצביעו בזמן שהם רוצים. אבל העיקר שיממשו את הזכות הדמוקרטית. כי זאת באמת זכות להצביע".

הלילה ב-22:00: תוצאות המדגם של כאן חדשות, מהאולפן השקוף על רקע חומות ירושלים


טובה, ניצולת שואה המתגוררת במקום, הסבירה למה לדעתה צריך שינוי ומדוע לא לגיטימי לשאול אותה לאיזו מפלגה נכדיה יצביעו: "אני לא חושבת שזאת שאלה לגיטימית לנו. כי זאת שאלה אישית להם. אני גאה, אני ניצולת שואה. אני גאה במשפחה שהקמתי. הסבתא הכי הכי גאה בישראל כרגע. לכן אני אומרת, צריך לשנות. צריך לתת איזה גוון אחר למדינה הזאת מלבד רק מלחמות". 

דוד, ניצול שואה שעלה לישראל עם קום המדינה, מספר: "אני ניצול שואה בקום המדינה באתי לארץ. הייתי בן 17 ושיקרתי כדי ללכת עם הניצולי שואה. ישר לקחו אותי למלחמה ונלחמתי בלטרון. דבר אחד אני אומר. בתור ניצול שואה, לא יכול לשמוע את המילה ימין ושמאל". 


הפופולריים