אי סדרים בקלפיות: סדרן הותקף בביתר עילית, חשד להתחזות במודיעין עילית

אי סדרים בקלפיות: סדרן הותקף, חשד להתחזות
בעקבות תלונות על אי סדרים בקלפיות השונות, המשטרה פרסה כוחות גדולים בכל הארץ, מספר חקירות נפתחו. בין היתר נחקר גם חשד לשוחד ומרמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים בקלפיות בבחירות 2019 בעקבות מקרים של אי סדרים
צילום: דוברות המשטרה

אי סדרים ותלונות בקלפיות ברחבי הארץ: משטרת ישראל פרסה כוחות גדולים במוקדים רבים ברחבי הארץ, ולאורך היום (שלישי) נפתחו כמה תיקי חקירה בעקבות מקרים בודדים בהם עלה החשד לשוחד, מרמה והתחזות לאדם אחר בעת מימוש זכות ההצבעה.

שוטרים שהוצבו בקלפיות היום כדי לשמור על הסדר
בקלפי בביתר עילית, גבר תקף סדרן לאחר שזה ציין בפניו כי הוא אינו יכול להצביע במקום כיוון שאין זה אזור מגוריו. לאחר שהוזמנה משטרה למקום, הוא נעצר ועוכב לחקירה שבסיומה שוחרר בתנאים מגבילים.

מקרה נוסף התרחש במודיעין עילית בו אדם שהגיע להצביע בקלפי, הציג תעודת זהות ומימש את זכות הבחירה. כיוון שעורר את חשדו של יושב ראש ועדת הקלפי, הוזמנה משטרה למקום אך הפעם הוא הציג לשוטרים תעודת זהות שונה מזו שעמה הצביע. במקרה זה נבדק חשד להתחזות.

מוקדם יותר בחולון, התקבל במוקד המשטרה דיווח אודות מאבטח אזרחי שפלט כדור בעת שפרק את נשקו בשטח חולי שבמתחם הקלפיות. למרבה המזל לא היו נפגעים בתקרית זו וגם לא דווח על נזק.

אירועים אלה מצטרפים לשורת מקרים שדווחו למשטרה כמו גם לאי סדרים שנצפו בקלפיות השונות כגון: מחסור בפתקים של מפלגות, פתקי הצבעה שאינם תואמים לסימן המפלגה והשחתת פתקי הצבעה של מפלגות מסוימות.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל שבה ומדגישה כי לא תאפשר כל הפרת סדר או ביצוע עבירות על חוק הבחירות, ותפעל לאכיפה ולנקיטת צעדים נגד ביצוע עבירות אלו. כוחות גדולים של משטרת ישראל, גלויים וסמויים, פועלים בריכוזי הקלפיות ובאזורים הסובבים אותם בכדי לאתר ולפעול נגד כל פעילות בלתי חוקית, שעלולה לפגוע בטוהר הבחירות ובהליך קיומן התקין".

הפופולריים