באר שבע של נתניהו, תל אביב של גנץ: פילוח ההצבעה בערים

ב"ש של נתניהו, ת"א של גנץ: כך הצביעו בערים
באר שבע בחרה מח"ל, תל אביב הלכה עם כחול לבן, בראשון לציון המרוץ היה צמוד במיוחד וברהט שחזרו את בחירות 2015 • כך נראים נתוני ההצבעה בבחירות לפי יישובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסע מקומי: איך יצביעו התושבים בראשון לציון?
צילום: מסע מקומי: איך יצביעו התושבים בראשון לציון?

לאחר ספירת 97% מהקולות בבחירות לכנסת שנערכו אתמול (שלישי), ניתן לראות את מגמות ההצבעה בערים השונות בארץ. הליכוד כבש את באר שבע עם 43% מהקולות, כשבמקום השני בבירת הנגב ממוקמת כחול לבן עם 17.5% בלבד.


בתל אביב מצטיירת תמונת מראה - 45.7% בחרו בבני גנץ, לעומת 19.1% שהצביעו מחל. במקום השלישי בעיר הלבנה ניצבת מרצ עם 9%, עוקפת במעט את העבודה בראשות אבי גבאי. 

חיפה, שבבחירות הקודמות הלכו מרבית תושביה עם המחנה הציוני, ממשיכה את המגמה: 32.7% מהקולות הלכו לכחול לבן, כשבמקום השני הליכוד עם 23.6%. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן קיבלה 7.3% מקולות התושבים, והעבודה מתרסקת עם 5.7% בלבד. שתי המפלגות שבראשן עומדים תושבי העיר, כולנו וחד"ש-תע"ל, מקבלות 5.06% מהקולות.

תושבי ראשון לציון התחלקו כמעט שווה בשווה בין גנץ לנתניהו: 35.3% מתושבי העיר הצביעו לכחול לבן, מול 34.5% שבחרו ליכוד. אחריהן ברשימה, בפער עצום - ישראל ביתנו וכולנו עם 5.6% ו-5.2% מהקולות בהתאמה. מפלגת העבודה עם 4.1% מהקולות בלבד.

רהט, שבבחירות 2015 תמכו 90% מתושביה ברשימה המשותפת, שומרת על נתון דומה גם לאחר הפיצול ברשימה: 48.5% מתושבי העיר הבדואית הלכו עם רע"ם-בל"ד, ו-39.6% הצביעו עבור חד"ש-תע"ל. 

הפופולריים