גנץ לחברי הסיעה: מסתמנים שמים קודרים אך אין בהם דבר סופי

גנץ: מסתמנים שמים קודרים אך אין בהם דבר סופי
יו"ר כחול לבן הגיב לאחר פרסום תוצאות הבחירות, וכתב כי "יתכן שיהיו תנועות אלקטורליות, וייתכן שנוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים". גנץ הבהיר כי הוא גאה בהישג של המפלגה: לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים, הענקנו תקווה לעם ולחברה בישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: גילי יערי, פלאש 90

אחרי שתוצאות האמת בבחירות 2019 החלו להצביע על יתרון ברור לליכוד ולגוש הימין, יו"ר כחול לבן כתב הבוקר (רביעי) לחברי סיעתו כי "אמנם מסתמנים שמים קודרים אך אין בהם דבר סופי".

"חברים בוקר טוב. כן, בוקר טוב", כתב גנץ. "הדיווחים מספרים את סיפורם הלא סופי. אמנם מסתמנים שמים קודרים אך אין בהם שני דברים: אין בהם דבר סופי, שכן ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות וייתכן שנוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים. בוודאות אין בהם בכדי להסתיר את שמש התקווה אותה הענקנו לעם ולחברה בישראל".

בחירות 2019 - כך עתידה להיראות הכנסת ה-21

"בוחרינו ביקשו תקווה ואנחנו נתנו להם אותה", המשיך גנץ. "אז חברים, 'בנפול אויבך אל תרא ובגוברו אל יירך ליבך'. לכן אנחנו לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים שביקשו מאיתנו משהו אחר. הישג היסטורי חסר תקדים באמתחתנו. יש לנו על מה להיות גאים ונהיה כאלה".

חבר מפלגתו של גנץ, יועז הנדל, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי תוצאות הבחירות הן "הישג חסר תקדים, מעל מיליון אנשים בחרו במפלגה. אנחנו גוש מרכז וזה שהרבה מצביעים מהשמאל תמכו במפלגה שיושבים בה אנשי ימין זה מאוד משמח אותי".

הנדל התייחס גם לנאום שנשא גנץ אמש, שבו בין היתר הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו והכריז כי יהיה "ראש הממשלה של כולם". הנדל אמר כי "הייתי מאוד גאה בנאום שלו, זה היה נאום שביטא בעיני את הרוח של כחול לבן. זה הישג חסר תקדים שמעל מיליון אנשים בחרו במפלגה, מיזם פוליטי חדש שהוקם פה עם אמירה סופר ערכית שהחברה הישראלית ומדינת ישראל חשובה יותר מכל דבר אחר".

על ממשלתו העתידית של נתניהו אמר הנדל כי "אני מתקשה לראות איך ממשלה שמורכבת מחרדים, חרד"לים ומפלגה שעשויה מפולחן אישיות של אדם שיש לו שימוע עוד כמה חודשים ובסוף משפט, אני מתקשה לראות איך זה עובד".

"ב-9.7 יש לנתניהו שימוע, שום דבר לא ישנה את זה", הוסיף הנדל בנוגע לככתב החשדות נגד ראש הממשלה. "יש לו שלושה תיקים על שוחד, הפרת אמונים ומרמה, יש פרשות מסובכות שהוא מסובך בהן ולכן זו לא ממשלה יציבה".

האזינו לריאיון עם מאיר כהן בכאן רשת ב:

חבר המפלגה מאיר כהן אמר מוקדם יותר בריאיון לכאן רשת ב כי "העם צריך לעשות חשבון נפש. זה מה שהעם רוצה, אנחנו מקבלים בברכה ובכבוד, זאת הדמוקרטיה. אני רק אומר שכולנו נצטרך לעשות חשבון נפש, כל אחד מאיתנו, האם באמת אנחנו הולכים לתקופה של שקט פוליטי ומשהו יציב, להערכתי אנחנו לא הולכים לזה".

בנוגע לממשלה שעתיד נתניהו להקים אמר כהן כי "אני לא הייתי מאחל לאף אחד 61 שבתוכם גם איווט ליברמן, אני רואה ממשלה מאוד מאוד שברירית".

הפופולריים