הבוקר שאחרי: מה חושבים נוסעי הרכבת על תוצאות הבחירות?

מה חושבים נוסעי הרכבת על תוצאות הבחירות?
אחרי הניצחון המסתמן של גוש הימין בבחירות, יצאנו לבדוק מה דעתם של הנוסעים בתחנת רכבת השלום. מי התלבט בין פייגלין לכחלון, מה חשבו מצביעי העבודה על ההתרסקות ומה דעתם של מצביעי הליכוד?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לייב מרכבת השלום
צילום:

ניצחון או דיכאון? מתוצאות האמת בבחירות שנערכו אתמול (שלישי) נראה שגוש הימין זכה ליתרון ברור ונתניהו בדרך לכהונה חמישית. יצאנו לתחנת רכבת השלום בתל אביב לבדוק מה דעתם של הנוסעים על הכנסת הבאה, והאם הם מרוצים מהמפלגה לה הם הצביעו. 

תומך זהות, שלא היה מרוצה מכך שהמפלגה לא עברה את אחוז החסימה, ניסה להסביר מה הוביל לכך: "קמתי מבואס, מצביע זהות. אולי הסקרים לא באמת משקפים. גם יכול להיות שהצעירים הלכו לים ולא הצביעו. אם לא לפייגלין הייתי מצביע לכחלון, כי הלכתי על העניין החברתי". 


אחת הנוסעות, שהצביעה למפלגת העבודה, הודתה שהתוצאות היו קשות: "העבודה התרסקה טוטאלית. זה לא מדבר לאנשים הבעיות החברתיות שלנו. הם יותר עסוקים בענייני החוץ והביטחון. זה מה שעושה עליהם רושם. גבאי לא צריך לפרוש. גם ביבי לא פרש כשהפסיד. גבאי מנהיג ראוי שיכול היה להיות ראש ממשלה. הוא בן אדם שקול".

מצביע אחר למפלגת העבודה חשב אחרת ואמר: "נעשו טעויות. אני חושב שאחד כמו טל רוסו היה צריך להוביל את המחנה. הוא היה צריך להיות מנהיג המפלגה. הוא גם חברתי ולא בא מהפן העסקי. גבאי צריך לפרוש ומפלגת העבודה צריך להציב את רוסו בתור המנהיג. יש לי קריאה לנתניהו שייצג את כל העם ולא רק את הליכוד". 

מצביעת ליכוד שעברה בתחנה הייתה מרוצה מהתוצאות ואמרה: "הצבעתי לנתניהו. אני בעד ביטחון, גנץ היה תחת המטריה שלו כרמטכ"ל. אני אהיה מאוד נאיבית לגבי הפרשות נגדו, באמת מאמינה לו שלא היה כלום. נתניהו זה ביטחון, אבל זה המקום לבקש מביבי לדאוג לזוגות צעירים, לחד הוריות ולאוכלוסיות החלשות". 


הפופולריים