גנץ בהצהרה: "נתניהו אכל את שותפיו וזו התוצאה שקיבלנו"

גנץ: "נתניהו אכל את שותפיו וזו התוצאה"
ראשי כחול לבן יאיר לפיד ובני גנץ התייחסו לבחירות. לפיד: "נמרר את חיי הקואליציה". גנץ - "התוצאה שלנו מבשרת לנו על גודל הציפייה בחוץ לא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ובני גנץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד מסרו הערב (רביעי) הצהרה לתקשורת כאשר מפלגתם נמצאת בתיקו בכמות המנדטים עם הליכוד, אך קיים יתרון ברור לגוש הימין. גנץ ציין כי "נתניהו אסף אליו את הקיצונים ואכל את שותפיו". לפיד הבטיח: "אני מודיע לליכוד, לנתניהו, לקואליציה – אנחנו נמרר את חייכם. אנחנו נדרוש ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות. נהפוך את הכנסת לזירת קרב".


גנץ אמר כי "מנהיגות נבחנת כשקל, כששמח וכשקשה ומאתגר". לדבריו, מפלגת כחול לבן הגיעה לתוצאה יוצאת דופן. "הקמנו אלטרנטיבה שלטונית אמיתית. התוצאה שלנו מבשרת לנו על גודל הציפייה בחוץ", אמר יו"ר כחול לבן.

חברו למפלגה יאיר לפיד ציין כי הוא רואה אפשרות לשינוי. "לא ניצחנו את הסיבוב הזה, אני מכבד את הבוחרים ואת ההכרעה שלהם, אבל אני רואה את הכלי האולטימטיבי לניצחון בסיבוב הבא", אמר לפיד והבהיר כי כחול לבן לא תתפרק.


הבוקר כתב גנץ: "חברים בוקר טוב. כן, בוקר טוב. הדיווחים מספרים את סיפורם הלא סופי. אמנם מסתמנים שמים קודרים אך אין בהם שני דברים: אין בהם דבר סופי, שכן ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות וייתכן שנוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים. בוודאות אין בהם בכדי להסתיר את שמש התקווה אותה הענקנו לעם ולחברה בישראל".

"בוחרינו ביקשו תקווה ואנחנו נתנו להם אותה", המשיך גנץ. "אז חברים, 'בנפול אויבך אל תרא ובגוברו אל יירך ליבך'. לכן אנחנו לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים שביקשו מאיתנו משהו אחר. הישג היסטורי חסר תקדים באמתחתנו. יש לנו על מה להיות גאים ונהיה כאלה".

הפופולריים