הדרישות מנתניהו: דרעי נגד כחלון, ליברמן דורש אחריות על המאבק בחמאס

מלאכת ההרכבה: דרעי נגד כחלון ודרישות ליברמן
רה"מ ייאלץ להתמודד עם דרישות רבות של יו"ר ישראל ביתנו וגם עם מאבק בין כחלון לדרעי. דרעי רוצה לקבל את תיק הקליטה מליברמן ורוצה להחזיר את סמכויות הבנייה של משרד הבינוי והשיכון מכחלון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ואריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עם קבלת תוצאות האמת הכמעט מוחלטות, החלה מלאכת הרכבת הממשלה. הערב (רביעי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ייאלץ להתמודד עם דרישות רבות של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וגם עם מאבק בין יו"ר כולנו משה כחלון ויו"ר ש"ס אריה דרעי. 


ליברמן דורש חמישה דברים: התחייבות שלא לחוקק חוקים שיפרו את האיזון בין דתיים לחילונים, עונש מוות למחבלים שיחוקק בתוך כמה חודשים, את תיק הביטחון עם סמכויות מלאות - כולל הכרעת חמאס, חוק הגיוס המקורי כפי שגובש על ידי משרד הביטחון בעת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון ופנסיית מינימום לקשישים.

במקביל, לא רק ליברמן נוסע לחו"ל, אלא גם מי שהוא מינה לאחראי על המשא ומתן הקואליציוני - חבר הכנסת עודד פורר. זה אומר שישראל ביתנו מנתקת מגע מהמשא ומתן לשבוע הקרוב.

ההתחזקות של דרעי תגרום לו לנהל מאבק מול כחלון ומול ליברמן. דרעי רוצה לקבל את תיק הקליטה מליברמן ורוצה להחזיר את סמכויות הבנייה של משרד הבינוי והשיכון מכחלון. בחדשות הערב פורסם כי ליברמן הכי פחות מחויב לקואליציה וצפוי לעשות בעיות בניסיונות לבנות אותה. 

גורם בליכוד ציין הערב כי נתניהו כבר מנהל מגעים מתקדמים עם השותפות למחנה הלאומי ומשוחח גם עם מנהיגים מהעולם שביקשו לדבר איתו. "הציבור הישראלי אמר את דברו ונתן לנתניהו אמון מלא ומנדט חד משמעי להמשיך להוביל את מדינת ישראל להישגים אדירים בארבע השנים הקרובות. אנחנו הולכים לקדנציה מלאה", הבהיר הגורם.

בהכנת הידיעה השתתפו: זאב קם, מיכאל שמש ויואב קרקובסקי

הפופולריים