גורמים המעורים בתוכנית השלום: היא תוגש בעוד כחודש

גורמים המעורים בתוכנית השלום: תוגש בעוד כחודש
גורם בבית הלבן אמר לכאן חדשות: "מועד הנחת התוכנית עדיין בתכנון. אין החלטה כרגע מתי לפרסם אותה". לגבי אפשרות הסיפוח שעליה התחייב נתניהו במסע הבחירות שלו, סביר כי רה"מ מתואם עם ממשל טראמפ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

גורמים המעורים בתוכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמרו הערב (רביעי) כי היוזמה תיחשף בעוד כחודש. גורם בבית הלבן אמר לכאן חדשות: "מועד הנחת התוכנית עדיין בתכנון. אין החלטה כרגע מתי לפרסם אותה".

לגבי אפשרות הסיפוח שעליה התחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו במסע הבחירות שלו, סביר כי גם בצעד הזה ראש הממשלה מתואם עם ממשל טראמפ, שהולך איתו יד ביד. עד עכשיו, הממשל האמריקני נקט בגישה של "הכרה במציאות בשטח" - כך היה בהכרזה על ירושלים בירת ישראל, וברמת הגולן. ייתכן והחלק הזה של החלת הריבונות בהתנחלויות יהיה חלק מיוזמת השלום.

נשיא ארצות הברית התקשר היום לראש הממשלה כדי לברך אותו על ניצחונו בבחירות. נתניהו הודה לו על "התמיכה האדירה בישראל" והזכיר את ההכרה בירושלים וברמת הגולן.

עוד ציין ראש הממשלה את "העמדה האיתנה" של ממשל טראמפ מול המשטר של איראן, הכוללת את ההחלטה של הבית הלבן שלשום להכיר במשמרות המהפכה – ארגון טרור.

יועצו לביטחון לאומי של טראמפ אמר מוקדם יותר כי תכנית השלום של האמריקנים תפורסם בקרוב. בשבוע שעבר פרסם העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" פרטים על עסקת המאה שמגבש הממשל האמריקני ולפי הדיווחים תוכננה להתפרסם לאחר הבחירות.

הפופולריים