הנשיא ריבלין: אתחיל ביום שני התייעצויות עם הסיעות

ריבלין: אתחיל ביום שני התייעצויות עם הסיעות
נשיא המדינה הודיע כי יפגש עם כל הסיעות בימים שני ושלישי במטרה להחליט על איזה חבר כנסת להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה. לראשונה הפגישות יועברו בשידור חי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וראובן ריבלין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הודיע היום (שישי) כי יחל בשבוע הבא את סבב ההתייעצויות עם כל הסיעות שנבחרו לכנסת במטרה לקבוע את זהותו של ראש הממשלה הבא. ביום שני ייפגש ריבלין עם נציגי הליכוד, כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה, חד"ש־תע"ל והעבודה. וביום שלישי ייפגש עם נציגי ישראל ביתנו, איחוד מפלגות הימין, מרצ, כולנו ורע"מ־בל"ד.

לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות ביום רביעי, ישקול הנשיא אם יש צורך בהשלמת ההתייעצויות בטרם יטיל על אחד מחברי הכנסת את מלאכת הרכבת הממשלה. כדי להגביר את השקיפות, החליט הנשיא לאפשר בפעם הראשונה שידור חי של המפגשים עם נציגי הסיעות במטרה לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל. 

לרשותו של חבר הכנסת הנבחר יעמדו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 ימים נוספים על פי החוק.

בתום ספירת המעטפות הכפולות בבחירות 2019, הליכוד וכחול לבן סיימו עם פער של מנדט אחד לטובת הליכוד (36 לעומת 35). הימין החדש נשארו מחוץ לכנסת ה־21. העבודה סיימה את המרוץ עם 6 מנדטים בלבד, ומרצ עם 4. המפלגות החרדיות נותרו עם 8 מנדטים לש"ס ו־7 ליהדות התורה. תוצאות נוספות: חד"ש־תע"ל עם 6 מנדטים, בל"ד־רע"ם עם 4, ישראל ביתנו ואיחוד מפלגות הימין קיבלו 5 מנדטים כל אחת, כולנו קיבלה 4, ואילו גשר וזהות לא עברו את אחוז החסימה. 

הפופולריים