העבודה ומרצ בוחנות אפשרות להתאחד

העבודה ומרצ בוחנות אפשרות להתאחד
בשלב הראשון יתרחש איחוד פרלמנטרי ולאחר מכן איחוד מלא. כחלון לא מתכוון לוותר על תיק האוצר, אך ייתכן שייאלץ להסכים לכך שנתניהו ימשיך לכהן כרה"מ גם אם יוגש נגדו כתב אישום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמר זנדברג ואבי גבאי
צילום: צילום: הדס פרוש ומרים אלסטר, פלאש 90

לאחר שמפלגת העבודה התרסקה ומרצ אכזבה בבחירות, פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11 כי נבחנת אפשרות של איחוד ביניהן. בשלב הראשון יתרחש איחוד פרלמנטרי ולאחר מכן איחוד מלא.


יו"ר העבודה אבי גבאי הודיע אתמול מקיים התייעצויות עם חברי הכנסת של המפלגה בנוגע להקדמת הפריימריז לתפקיד יושב הראש, אך מתכוון להישבע כחבר כנסת. "אמשיך לפעול למען תנועת העבודה והציבור בישראל וב־30 באפריל אשבע אמונים כחבר בכנסת ישראל ואשרת את הציבור מהאופוזיציה. בימים הקרובים אקיים התייעצויות עם חברי הכנסת של מפלגת העבודה לגבי הקדמת מועד הפריימריז לתפקיד יו"ר המפלגה ואפשרויות נוספות שעומדות על הפרק". דווח כי עמיר פרץ צפוי להחליפו. 

עוד מפלגה שלא הצליחה להתעלות היא כולנו של משה כחלון, שלא מתכוון לוותר על תיק האוצר. כחלון יאלץ לשלם מחיר - הסכמה לכך שנתניהו ימשיך לכהן כראש ממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום.

אתמול דווח כי מפלגת כולנו נמצאת במגעים מתקדמים להתאחד עם הליכוד. לפי ההערכות הסיעה המאוחדת תעמוד על כ-40 מנדטים, וכחלון יהיה שר האוצר גם בממשלה הבאה. 


הפופולריים