מנכ"לית ועדת הבחירות מגיבה: "בתום יום עמוס עשויות להיות טעויות אנוש"

סערת ספירת הקולות: "עלולות לקרות טעויות אנוש"
עו"ד אורלי עדס התייחסה בכאן רשת ב לטענות בנוגע להצגת תוצאות הבחירות: "אירעו תקלות שנבעו מחברת המחשוב". על הסיכוי של הימין החדש לעבור את אחוז החסימה: "בגלל הפערים הקטנים - זה אפשרי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מנכ"לית ועדת הבחירות, עו"ד אורלי עדס, הדפה היום (ראשון) את הטענות בנוגע להצגת תוצאות הבחירות. בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, אמרה עדס כי "אירעו לצערי שתי תקלות טכניות במערכת הממוחשבת, שנבעו מחברת המחשוב שנתנה לנו את שירותי המחשוב, שגרמו להצגת נתונים לא נכונה. הטענות שלא נכחו נציגי מפלגות ולא היה פיקוח בספירה - אין להן כל בסיס".

האזינו לריאיון עם עדס בכאן רשת ב

עדס הסבירה בריאיון לקלמן ליבסקינד ויובל אלבשן כי "מטרת השקיפות, שבה אנחנו מאפשרים את הצגת כל תוצאות הבחירות באתר בזמן אמת, זה כדי לאפשר למפלגות ולאזרחים לבדוק את התוצאות ולהסב את תשומת ליבנו לטעויות אפשריות. בכל ועדות הקלפי עובדים למעשה למעלה מ-75 אלף איש. מטבע הדברים בתום יום עמוס כל כך עשויות להיות מדי פעם טעויות אנוש".

"כאשר מעתיקים מגיליון ספירת הקולות את התוצאות לפרוטוקול, ייתכן ויש טעות הסטה שגורמת לכך שרושמים את התוצאה לרשימה שאחריה. בימים הללו אנחנו בודקים בדיוק את הטעויות הללו", הסבירה עדס. "במקרים חריגים אנחנו מזמינים את כל החומר של אותה קלפי מוציאים את כל פתקי ההצבעה, את גיליון ספירת הקולות וסופרים בדיוק מה היה".

היא התייחסה לאפשרות שמפלגת הימין החדש תעבור את אחוז החסימה כשיוכרזו התוצאות הרשמיות ביום רביעי: "בגלל הפערים המאוד קטנים יש אפשרות כזאת, אבל לא רק אצלם. יכולים להיות עדיין שינויים לכאן או לכאן".

הפופולריים