ההתייעצויות יחלו מחר, בכחול לבן ימליצו על גנץ

ההתייעצויות יחלו מחר, בכחול לבן ימליצו על גנץ
נציגי המפלגות יגיעו בזה אחר זה לבית הנשיא ריבלין במהלך מחר ומחרתיים. במפלגתו של גנץ הודיעו כי ימליצו עליו: "למעלה ממיליון אנשים בחרו בנו כדי להוביל ולהחליף את השלטון". אלה החוקים ולוח הזמנים המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראובן ריבלין
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ההתייעצויות לקראת הטלת משימת הרכבת הממשלה יחלו מחר (שני) בבית הנשיא ראובן ריבלין, והיום פורסם לוח הזמנים של כל מפלגה. לראשונה ישודרו ההתייעצויות בשידור חי. בכחול לבן הודיעו כי בכוונתם להמליץ על יו"ר המפלגה בני גנץ להרכבת הממשלה.

בבית הנשיא הוסיפו כי לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר ביום רביעי, ישקול ריבלין את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות אם יידרש לכך.

שבעת נציגי כחול לבן, בראשות גבי אשכנזי, יגיעו מחר לבית הנשיא במסגרת שיחות עם נציגי המפלגה. יחד עם גבי אשכנזי יגיעו אבי ניסנקורן, אורנה ברביבאי, רם בן ברק, צבי האוזר, אורלי פרומן ועומר ינקלביץ. "נמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה", אמרו במפלגה. "למעלה ממיליון אנשים בחרו בנו כדי להוביל ולהחליף את השלטון. נכבד את החלטת הנשיא ואנחנו מודים לו על ההזמנה להתייעצות".

על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת שעליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב שבו תידרש ארכה לתהליך, בסמכותו של ריבלין להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים.

לוח הזמנים למחר:

09:15 הגעת נציגי סיעת הליכוד להיוועצות במשכן הנשיא.

10:00 הגעת נציגי סיעת כחול לבן להיוועצות במשכן הנשיא.

10:45 הגעת נציגי סיעת ש"ס להיוועצות במשכן הנשיא.

11:30 הגעת נציגי סיעת יהדות התורה להיוועצות במשכן הנשיא.

12:15 הגעת נציגי סיעת חד"ש-תע"ל להיוועצות במשכן הנשיא.

לוח הזמנים ליום שלישי:

09:15 הגעת נציגי סיעת העבודה להיוועצות במשכן הנשיא.

10:00 הגעת נציגי סיעת ישראל ביתנו להיוועצות במשכן הנשיא.

10:45 הגעת נציגי סיעת איחוד הימין להיוועצות במשכן הנשיא.

11:30 הגעת נציגי סיעת מרצ להיוועצות במשכן הנשיא.

12:15 הגעת נציגי סיעת כולנו להיוועצות במשכן הנשיא.

13:00 הגעת נציגי סיעת רע"מ-בל"ד להיוועצות במשכן הנשיא.

בהחלטה ראשונה בתולדותיו של בית הנשיא, הנחה ריבלין על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה השונות, מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל.

הפופולריים