יאיר לפיד: "נתניהו וגבאי עושים קמפיין נגד הרוטציה שלנו"

לפיד: "נתניהו וגבאי עושים קמפיין נגד הרוטציה"
מספר 2 בכחול לבן הבהיר פעם נוספת כי אין בכוונת המפלגה לוותר על הרוטציה בינו לבין גנץ: "בני גנץ הוא המועמד שלנו, אבל על הפתק ש-35 מנדטים שמו בקלפי, היה כתוב גם יאיר לפיד לראשות הממשלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

ח"כ ומספר 2 במפלגת כחול לבן יאיר לפיד התייחס היום (חמישי) לבחירות החוזרות, ולסיכוייה של המפלגה לנצח ולהרכיב את הממשלה הבאה. בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, הבהיר לפיד פעם נוספת כי אין בכוונת המפלגה לוותר על הרוטציה בינו לבין בני גנץ, ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר העבודה אבי גבאי: "יש שני אנשים שעושים קמפיין נגד הרוטציה, אחד קוראים לו בנימין נתניהו, והשני קוראים לו אבי גבאי. אתה לא חושד באף אחד מהם שהם רוצים את טובתה של כחול לבן".

האזינו לריאיון עם יאיר לפיד בכאן רשת ב

לפיד הוסיף: "35 מנדטים הלכו לקלפי ושמו פתק שהיה כתוב עליו גנץ ולפיד. בני גנץ הוא המועמד שלנו לראשות הממשלה, אבל על הפתק היה כתוב גם יאיר לפיד לראשות הממשלה. כל 7 דקות יש פרסום אחר שמטרתו לסכסך בין אנשי כחול לבן, וכל פעם בדרך נס מסוימת זה תמיד מתפרסם בדיוק כשאנחנו יושבים ביחד ועובדים על איך לנצח את הבחירות. בני הוא המועמד, גבי עובד, בוגי עובד, אני עובד ואני המועמד השני, ואנחנו הולכים לנצח בבחירות.

"בעוד 15 שבועות תשאלו אותי איך מרכיבים ממשלה. אפשר לנצח את הבחירות האלה, כי אנשים מבינים שנתניהו שיקר ומה שמעניין אותו זו לא המדינה, לא הביטחון ולא הכלכלה. אני אומר שנים שאני לא נגד חרדים. אני פשוט רוצה שכולם יתגייסו, ייצאו לעבודה ושילמדו מתמטיקה ואנגלית בכל בית ספר במדינת ישראל".

על ההפסד בהצבעה על מינוי מבקר המדינה, ומינוי מתניהו גנדלמן לתפקיד במקום מועמד האופוזיציה גיורא רום, אמר לפיד: "ברגע שליברמן אמר שהוא מצביע עם הקואליציה, אז היה להם רוב והפסדנו בהצבעה. בדרך כלל אופוזיציה מפסידה בהצבעות".

על מינויו של אמיר אוחנה לשר המשפטים, אמר לפיד: "אני מאחל לו בהצלחה, ומפה ממנו שיבוא לפגוש אותי היום במצעד הגאווה בירושלים. למה שאמיר אוחנה, שהוא ראש המטה הגאה של הליכוד, לא יצעד במצעד הגאווה בירושלים בשביל להגיד שבמדינת ישראל צריך שוויון זכויות? אני הסתכלתי עליו בכנסת כשהוא הצביע נגד חוק הפונדקאות, וראיתי עליו שמתביישת לו היד".

האזינו לריאיון עם צבי האוזר בכאן רשת ב

בתגובה לדברי לפיד, אמר השר אוחנה: ״מצער שח״כ לפיד לא מסוגל להעביר ריאיון בלי לשקר. מעולם לא הצבעתי נגד חוק הפונדקאות או נגד כל חוק פרו-להט״בי אחר".

הפופולריים