לאחר העברת הטנקים: מתקפה רוסית נרחבת בכמה חזיתות

לאחר העברת הטנקים: מתקפה רוסית נרחבת
שעות לאחר ההודעות המערביות על אספקת נשק מתקדם לקייב – מתקפות מלט"ים וטילים של צבא רוסיה על כמה מוקדים באוקראינה. דיווח על קרב אווירי בשמי ויניצה. קרבות כבדים בדונייצק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הריסות במחוז קייב ממתקפת טילים רוסית 22.10.2
צילום: צילום: רויטרס

לילה ובוקר לא שקטים באוקראינה: הצבא הרוסי שיגר הלילה כמה מתקפות כטבמים לעבר הבירה קייב וזפורוז'יה ודנייפרו. על פי הודעת הצבא האוקראיני כ-40 כמטבמ"ים מסוג "שאהד" יורטו על ידי הצבא האוקראיני ולא נגרמו במתקפות אלו נזקים למתקני תשתית. עם זאת, בהמשך הבוקר שוגרו טילי שיוט לעבר מחוזות מיקולאייב וז'יטומיר.

בחלק מהמחוזות דווח על נפילות והפסקות חשמל יזומות. במחוז ויניצה דווח על קרב אווירי בין מטוסי חילות האוויר של רוסיה ואוקראינה. על פי הודעת גורמים מקומיים בוויניצה בשל הזה השמים נמצאים בשליטה אוקראינית.

במקביל רוסיה ממשיכה לטעון להישגים טקטיים בקרבות במחוז דונייצק. על פי הדיווחים הכוחות הרוסים נכנסו לפאתי העיר אוגלדאר במחוז דונייצק – עיר שמעולם לא הייתה בשליטה רוסית. על פי הודעת הצבא הרוסי כוחותיו נפרסו באזורים השולטים על העיר. האוקראינים מדווחים כי צבא רוסיה הפגיז ביממה האחרונה 36 פעמים את העיר חרסון – 2 אזרחים נהרגו.

הלחימה העזה בכמה חזיתות מתרחשת על רקע ההכרזה של ארצות הברית וגרמניה על העברת טנקים מערביים מתקדמים לידי קייב. במהלך הלילה רוסיה הרשמית שמרה על שתיקה בנוגע להחלטה אך תועמלני הקרמלין ציינו בתוכניות הטלוויזיה השונות כי העימות עם המערב נכנס מעכשיו לשלב חדש.  

הפופולריים