רוסיה לשגרירת ארה"ב החדשה: אל תעשי את הטעויות של קודמך

רוסיה לשגרירת ארה"ב: הימנעי מהטעויות של קודמך
קבלת פנים צוננת לשגרירה החדשה של וושינגטון במוסקווה: "אין שום סיכוי לשיפור היחסים. הגעת בזמן רע מאוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוסיה ושגרירת ארה"ב החדשה
צילום: צילום: אי-פי

קבלת פנים לא ידידותית: משרד החוץ הרוסי פרסם אמש (שישי) הודעה חריגה המיועדת לשגרירה החדשה של ארצות הברית במדינה – לין טרייסי. טרייסי, שעבדה בכמה מדינות במרחב הפוסט סובייטי, החליפה השבוע בתפקיד את ג'ון סליבאן. השגריר היוצא הרבה להתעמת עם שלטונות מוסקווה סביב המצב באוקראינה וביקש לפרוש מסיבות אישיות.

דוברת משרד החוץ הרוסיה מריה זכארובה התייחסה אמש לשגרירה החדשה כשאמרה: "היא מגיעה בזמן הכי גרוע שרק יכול להיות מבחינת יחסי שתי המדינות. אנחנו רק אומרים לה 'אל תתערבי בעניינים של רוסיה ואל תעשי את הטעויות שעשה קודמך'".

על האפשרות לשיפור היחסים בין שתי המדינות אמרה דוברת משרד החוץ הרוסי: "כרגע היחסים הם בשפל חסר תקדים וכך זה יישאר. איך אפשר לדבר על שיפור ביחסים כשארצות הברית מוכרת לאוקראינה נשק שהורג את החיילים שלנו? איך בדיוק נשפר איתם יחסים?".

המינוי החדש מגיע עשרה ימים לאחר ששר החוץ הרוסי סרגיי לברוב טען שארצות הברית, כמו נפוליאון והיטלר, חיברה את אירופה נגד רוסיה. לדעתו, ארצות הברית יצרה קואליציה של מדינות אירופה כדי לפתור את "הבעיה הרוסית", באותו אופן שבו חיפש אדולף היטלר "פתרון סופי" למיגור יהודי אירופה.

הפופולריים