הקהילה האפרו אמריקנית מפגינה לאחר סרטון השוטרים המכים

הפגנות לאחר סרטון השוטרים המכים בארה"ב
גינויים לסרטון בו נראים חמישה שוטרים אפרו אמריקנים מכים את טייר ניקולס שמת שלושה ימים לאחר מכן. הנשיא ביידן: "תזכורת לכך שאכיפת החוק לא שוויונית". הקהילה השחורה: "זה הזמן לחקיקה מחמירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התקיפה האלימה של טייר ניקולס 27.01.23
צילום: צילום: אי-פי

פרסום התיעוד אמש (שישי) בו נראים חמישה שוטרים אפרו אמריקנים בממפיס מכים את טייר ניקולס, צעיר אפרו אמריקני שמת מאוחר יותר מפצעיו, מזעזע את ארצות הברית. השוטרים עצרו את הצעיר בן ה-29 על נהיגה מסוכנת ב-7 בינואר והוא הלך לעולמו ב-10 בינואר כפי הנראה בשל פצעים פנימיים שנגרמו בלש המכות שספג.

עורך הדין של משפחת הקורבן אנטוניו רומנוצ'י אמר: "מהקלטת עולה שמדובר בהכאה רציפה וחסרת בושה של הילד הזה במשך שלוש דקות ללא הפסקה. זה כמו קרב לכל דבר רק שטיילור היה קשור וחסר אונים". עורך דין אחר של המשפחה בן קראמפ הוסיף: "האירוע הזה מעורר בך רגשות עזים מאוד. אסור שזה יקרה שוב". אימו של הצעיר שנהרג מסרבת עד עכשיו לצפות בקלטת.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן פרסם הצהרה מיוחדת בה נכתב: "האירוע הזה הוא הוכחה נוספת לדרך הגדולה שצריך לעשות כדי שמערכת אכיפת החוק בארצות הברית תהייה שוויונית עבור כל בני האדם". ביידן עודד את בני משפחתו של המנוח לצאת ולהפגין אך הדגיש שהמחאה חייבת להיות לא אלימה.

בינתיים הפגנות שקטות נערכו במהלך הלילה בממפיס, בה 65 אחוזים מהתושבים משתייכים לקהילה האפרו אמריקנית, ובניו יורק. בשתי ההפגנות לא נרשמו מעצרים. אם כי כלי תקשורת מקומיים בממפיס דיווחו כי בעלי עסקים רבים מתכוונים לסגור את החנויות מוקדם היום מחשש למהומות. גם מערים נוספות בעלות רוב רוב אפרו אמריקני נמסר כי המשטרה נערכת להפגנות והפרות סדר.

פעיל מען זכויות הקהילה השחורה, דריק ג'ונסון, דרש להחמיר את החקיקה בשל האירוע. לדבריו: "אנחנו יכולים לראות לאורך שנים הרבה מאוד מקרים בהם חברים בקהילה נפלו קורבן לאלימות משטרתית חסרת מעצורים – אך אנחנו לא יכולים לציין אפילו שם של חוק אחד שהתקבל ונועד לטפל במצב. זה הזמן לחקיקה מחמירה נגד אלימות השוטרים".

טייר ניקולס הוכה בידי חמישה שוטרים אפרו-אמריקנים שהואשמו לאחר מותו ברצח מדרגה שנייה. בארה"ב פורסם התיעוד מצלמות הגוף שלהם, שחשף את האלימות האכזרית שהובילה למותו

הפופולריים