תיעוד: פיצוץ גדול במתקן צבאי איראני באיספהאן

תיעוד: פיצוץ גדול במתקן צבאי איראני באיספהאן

משרד ההגנה האיראני טען כי הפיצוץ היה סיכול של מתקפת מל"טים. הרשויות לא דיווחו על נפגעים • המתקן משמש כמפעל לייצור תחמושת ששייך למשרד ההגנה • תושבים לאתר איראן אינטרנשיונל: היו 4-3 פיצוצים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד פיצוץ איראן מתקן צבאי
צילום: תיעוד פיצוץ איראן מתקן צבאי

משרד ההגנה האיראני הודיע הלילה (ראשון) כי סיכל התקפת מל"טים על מתקן של משרד ההגנה במחוז איספהאן, שבמרכז המדינה. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה על ידי שלושה מל"טים, כאשר ההגנה האווירית הפילה אחד מהם, בעוד השניים האחרים לא הגיעו ליעדם. עוד נמסר כי בפעולה נגרם נזק קל לגג המתקן, אך לא שיבשה את פעילותו או פגעה בציוד שבו. הרשויות האיראניות לא דיווחו נפגעים.

מוקדם יותר דיווחה הטלוויזיה האיראנית על פיצוץ גדול שנשמע במתקן צבאי בעיר איספהאן, ומשרד ההגנה במדינה מסר כי הפיצוץ התרחש ב"מרכז נשק". המתקן עצמו הוא מפעל לייצור תחמושת ששייך למשרד ההגנה. תושבים לאתר איראן אינטרנשיונל: היו שלושה או ארבעה פיצוצים.

תיעוד הפיצוץ

השבוע, ישראל וארצות דימו תקיפה באיראן בתרגיל משותף. ברקע האירועים האחרונים והחשש מהסלמה, רכבת אווירית של בכירים אמריקנים הגיעו לאזור. אחרי ראש ה-CIA, שר החוץ של ארצות הברית יגיע ביום שני לישראל, לאחר שצה"ל והצבא האמריקני חתמו תרגיל בן ארבעה ימים.

הפופולריים