לפני התקיפה באיראן: ראש המוסד יצא מישיבת הקבינט

התקיפה באיראן: ראש המוסד יצא בדחיפות מהקבינט
דיווח בניו יורק טיימס: המוסד ביצע את המתקפה באיספהאן • בניו יורק טיימס טוענים כי נפתלי בנט מצהיר פומבית, בסרטון יוטיוב שצפוי להתפרסם בקרוב, על אחריות ישראל לשורת פעולות צבאיות באיראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה באיראן
צילום: תקיפה באיראן

הניו יורק טיימס דיווח היום (שני) כי המוסד הוא שביצע את תקיפת הרחפנים בעיר איספהאן שבאיראן. זאת בהמשך לדיווח בוול סטריט ג׳ורנל, לפיו ישראל היא זו שעומדת מאחורי הפעולה. בדיווח נטען כי ארצות הברית לא לקחה חלק בפעולה בשום צורה. בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב פורסם כי ראש המוסד דדי ברנע, השתתף בישיבת הקבינט שנערכה באותה שעה ויצא ממנה קצת לפני השעה 22:00, שבה דווח על התקיפה. ברנע לא חזר לדיון בהמשך. בכיר איראני לאל ג'זירה: נגיב לתקיפה – "הרחק מהרעש וההצהרות".

בנוסף, מביא הניו יורק טיימס ציטוטים של נפתלי בנט מתוך סרטון יוטיוב שבנט הפיק עצמאית וצפוי להתפרסם בקרוב. בסרטון בנט אומר כי בתקופת כהונתו כראש ממשלה הוא החליט על שינוי מדיניות בנוגע לאיראן, במסגרתה ישראל תגבה מחיר על כל פגיעה באזרחים ישראלים או יהודים ברחבי העולם, באמצעות תקיפה ישראלית על אדמת איראן. עוד נטען כי בסרטון בנט מצהיר לכאורה אחריות של ישראל על שורת פעולות צבאיות שבוצעו בשטח איראן.

לפי אותו דיווח, טרם ברור למה משמש המתקן באספהאן, וגם לא ידוע עד כמה ניזוק, אך יש לציין שהעיר מהווה מרכז מחקר, פיתוח וייצור של טילים ארוכי-טווח. גורמים אמריקנים שדיברו עם העיתון סבורים שהפעולה הישראלית לכאורה באיספהאן יצאה אל הפועל בשל חששות לביטחונה, ולא מטעמים אחרים, דוגמת סיכול פוטנציאל ייצוא הטילים האיראנים לרוסיה.


משרד ההגנה האיראני הודיע ביום ראשון כי סיכל התקפת מל"טים על מתקן של משרד ההגנה במחוז איספהאן, שבמרכז המדינה. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה על ידי שלושה מל"טים, כאשר ההגנה האווירית הפילה אחד מהם, בעוד השניים האחרים לא הגיעו ליעדם. עוד נמסר כי בפעולה נגרם נזק קל לגג המתקן, אך לא שיבשה את פעילותו או פגעה בציוד שבו. הרשויות האיראניות לא דיווחו נפגעים.

הפופולריים