נכדו של פושע נאצי נעצר בחשד שגידל את ילדיו במרתף

גידל את ילדיו במרתף: נעצר נכד של פושע נאצי
טום לנדון, נכדו של מייסד מחנה מאוטהאוזן ומכחיש שואה בעצמו, נעצר בביתו, לא לפני שתקף את השוטרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טום לנגדון נאצי מרתף
צילום: צילום: ניק אדווארדס, דיילי מייל

את הצהובונים בבריטניה ובאוסטריה מעסיקה ביומיים האחרונים פרשת מעצרו של אוסטרי בשם טום לנדון. לנדון, בן 54, מכחיש שואה ומחזיק בתיאוריות קונספירציה, נעצר בביתו בכפר האוסטרי אובריץ, 90 קילומטרים צפונית לבירה וינה, לאחר ששוטרים ועובדי רווחה הוזעקו בידי שכנים חשדניים ששמעו קולות בכי ילדים בוקעים מהבית. כשהשוטרים והעובדים הסוציאליים הגיעו לביתו של לנדון, הוא תקף, וריסס אותם בגז פלפל.

לנדון משתייך לקבוצת הרייכסבורגר - אותם אנשים שמסרבים להכיר ברפובליקה הפדרלית של גרמניה ומאמינים בהחזרת האימפריה הגרמנית לשלטון, והוציא 20 ספרים העוסקים בקונספירציות ובהיערכות ל"יום הדין". כעת הוא נחשד כי גידל את ילדיו בלי תנאי מחייה נאותים.

בביתו אכן נמצאו שישה ילדים – שלושה בנים ושלוש בנות, כולם בני פחות משבע - שעל פי דיווחי הצהובונים בבריטניה חיו במרתפי הבית האוסטרי. אשתו הבריטית של לנדון נחקרה גם היא, ולמרות שהשניים שוחררו לאחר 24 שעות, ילדיהם נלקחו בידי רשויות הרווחה האוסטריות. לנדון טען בינתיים שכל הפשיטה על ביתו היתה יוזמה של פוליטיקאים מקומיים שלא הסכימו עם דעותיו וסגנון החיים האלטרנטיבי שלו ושל משפחתו.

חלק ממערכת המרתפים בהם התגוררה המשפחה. צילום: ניק אדווארדס, דיילי מייל

העובדה המעניינת שגילה הערב הדיילי מייל הבריטי היא שלנדון הוא נכדו של פושע מלחמה נאצי ידוע - ארנסט קלטנברונר, שכיהן אף כראש האס.אס באוסטריה. קלטנברונר הקים את מחנה הריכוז מאוטהאוזן, שהיה מחנה הריכוז הראשון באוסטריה ובו נרצחו כ-90,000 בני אדם, ובסוף המלחמה הוא הוצא להורג לאחר שהורשע במשפטי נירנברג.

סבו של לנדון, הפושע הנאצי ארנסט קלטנברונר, במשפטי נירנברג, שבסיומם הוצא להורג

הפופולריים