לברוב לא חוזר בו: "המערב מחפש פתרון ל'שאלה הרוסית'"

לברוב מתעקש: המערב מחפש פתרון ל'שאלה הרוסית'
על גרמניה אמר שר החוץ הרוסי: "גם שם יש כאלו שמחפשים פתרון לרוסיה – בינתיים לא בתאי גזים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: רויטרס
צילום: צילום: רויטרס

שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב מסרב לחזור בו מההתבטאות לפיה - "פתרון סופי לשאלה הרוסית - בדיוק כמו שהיטלר רצה פתרון סופי לשאלה היהודית". בראיון לערוץ "רוסיה 24" ולאתר ריא נובוסטי אמר היום (חמישי) לברוב: "המערב מנסה להנחיל לרוסיה הפסד כזה שאנחנו לא נוכל להתאושש שנים – אז מה זה אם לא הניסיון לפתור את 'השאלה הרוסית'". לברוב השתמש בביטוי 'השאלה הרוסית' על משקל הביטוי בו השתמשו בכירים נאצים בוועידת ואנזה שכונסה כדי "להציע פתרון סופי לשאלת היהודים".

לברוב המשיך ואמר: "למה אנשים מסרבים לראות שבבסיס המשטר באוקראינה עומדת כיום אידיאולוגיה נאצית? כל ההצהרות שנשמעות מהאוהדים אותם או אלו שמנהלים את המשטר בקייב כמו בובות על חוט  = אני רואה בכך ניסיון לפתור את 'השאלה הרוסית'. רוסיה צריכה להיות מובסת כך שלא תקום עוד – מה זה אם לא ניסיון לפתור את השאלה הרוסית".

בהקשר זה לברוב גם שיגר מתקפה לעבר גרמניה. לדברי שר החוץ הרוסי: "הבכירה האירופית אורסולה פון דר ליין אמרה שתוצאת המלחמה צריכה להיות תבוסה קשה של רוסיה כך שרוסיה לא תש'ם את כלכלתה משך שנים.. מה זה? זו לא גזענות? זה לא פשיזם? זה לא ניסיון לפתור את השאלה הרוסית? כן, לא בתאי גזים. עדיין יש בגרמניה אנשים שלא יתנו לפאשיזם לקום מחדש, אבל יש גם כאלו שלא היו מתנגדים לכך".

בשנה שעברה גרם לברוב לקרע חמור ביחסים בין רוסיה לישראל כשהשמיע הערה אנטישמית בראיון עיתונאי ולפיה "גם בדמו של היטלר זרם דם יהודי".  

הפופולריים