הורעל? האיש שגרם לעימות בין היריבים של פוטין

הורעל? האיש שגרם לעימות בין היריבים של פוטין
נשיא גיאורגיה לשעבר מיכאיל סאאקשווילי, שעומד למשפט בגין שחיתות בטביליסי, טוען כי מצבו הרפואי הדרדר בשל יחס השלטונות. מי שהתגייס לטובת סאאקשווילי, המחזיק באזרחות אוקראינית, הוא ולדימיר זלנסקי. התוצאה: מתיחות קשה בין שתי יריבות מרות של רוסיה ושביעות רצון בקרמלין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאיל סאאקשווילי, נשיא גאורגיה לשעבר
צילום: צילום מסך

אדם אחד מעורר בימים אלו מתיחות קשה בין אוקראינה לגיאורגיה – מיכאיל סאאקשווילי. מי שהיה הנשיא השלישי של גיאורגיה (בין 2008 ל-2013) ומי שניהל מלחמת קצרה אך כושלת ברוסיה מצא את עצמו כעת בארצו כשהוא כלוא ונאשם בשחיתות. במקביל הוא השיל לאחרונה כ-40 קילוגרם ממשקלו ויש הטוענים כי הורעל על ידי מתנגדיו. אך לסיפור הזה יש צלע נוספת – אוקראינה.

אחרי שסיים את תפקידו כנשיא גיאורגיה קיבל סאאקשווילי אזרחות אוקראינית ועבר לאודסה שם שימש במשך שנה וחצי כמושל תחת הנשיא הקודם פטרו פורושנקו. בתקופתו באוקראינה התעמת סאאקשווילי בכירים במדינה בשחיתות והרבה להתעמת איתם – מה שהביא בסופו של דבר להדחתו. סאאקשווילי חזר בסופו של דבר לגאורגיה, נעצר והחל להתנהל נגדו משפט על פרשיות שחיתות שונות בהן כביכול היה מעורב כשהיה נשיא.

השבוע פרסם תמונה מכלאו כדי להוכיח שמצבו הבריאותי קשה מאוד. מי שהתייצב להגנתו של סאאקשווילי בן ה-58 הוא נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי. נשיא אוקרינה הצהיר כי היחס לו זוכה סאאקשווילי שעדיין מחזיק באזרחות אוקראינית הוא קשה מאוד טוען כי "בגאורגיה עושים הכול בשביל להרוג אותו פיזית". באותה הזדמנות קרא זלנסקי לגארוגיה להעביר את סאאקשווילי לאוקראינה. בגאורגיה הגיבו בחריפות ודרשו מזלנסקי לא להתערב בענייני הפנים של אוקראינה".

 

הפופולריים