שנה וחצי לאחר האסון: פיצוי של כמיליון אירו לאיתן בירן

לאחר האסון: פיצוי של כמיליון אירו לאיתן בירן
הילד שמשפחתו נספתה באסון הרכבל באיטליה יקבל את הכסף מחברת הביטוח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתן בירן שנפצע באסון הרכבל באיטליה
צילום: -

פיצוי של כמיליון אירו יינתן לאיתן בירן, הילד שמשפחתו נספתה באסון הרכבל באיטליה, כך דווח היום (חמישי) בארץ המגף. הפיצוי הראשון למשפחות 14 הקורבנות באסון שאירע במאי 2021, צפוי להגיע כבר בשבועות הקרובים. הפיצוי הכולל שיגיע לבני המשפחה הקרובים ביותר של הנספים עומד על 10 מיליון אירו, כאשר מדובר בערך ב-60 קרובים סך הכל.

מדובר בפיצוי שיגיע מחברת הביטוח, כך נמסר מפי עורכי הדין שתיווכו בין הצדדים. "עבדנו כשמולנו המטרה היחידה, להגיע לתוצאה כמה שיותר מהר". עורכי הדין של חברת הביטוח מסרו "תמיד אמרנו שכוונתנו הייתה להעניק את הפיצויים, וזה השלב הראשון".

במאי 2021 בצפון איטליה, נהרגו הוריו של איתן - עמית וטל, אחיו הקטן יותם וסבה וסבתה של אימו - יצחק וברברה. החמישה נהרגו כאשר הרכבל עליו היו צנח מגובה 20 מטר בשל תקלה. לאחר הטרגדיה התנהל מאבק משמורת על איתן הקטן, כשבמהלכו סבו, שמואל פלג, חטף אותו, מבית דודתו באיטליה לישראל. 

בית המשפט קבע כי על פלג להחזיר את איתן לדודתו, שהייתה האפוטרופוסית החוקית שלו - החלטה עליה ערער הסב. לאחר שלושה חודשים ומאבק משפטי ממושך, בית המשפט העליון דחה את בקשת הערעור שהגיש הסב שמואל פלג וקבע כי איתן יחזור לאיטליה. 

הפופולריים