מעמיקות את הברית: רוסיה ואיראן מקדמות בנייה של מפעל לייצור מל"טים

רוסיה ואיראן מקדמות בניית מפעל לייצור מל"טים
הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי המפעל יוכל לייצר לפחות 6,000 מל"טים שישמשו את רוסיה במלחמה. עוד בתוכנית - יצירת כטב"מ מהיר שיאתגר את מערכות ההגנה של האוקראינים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מל"ט איראני באוקראינה
צילום: צילום: אי אף פי

הוול סטריט ג'ורנל פרסם היום (ראשון) שמקורות מדיניים המקורבים לארצות הברית דיווחו כי רוסיה ואיראן מתקדמות בתוכניתן להקים מפעל חדש ברוסיה לייצור כטב"מים איראניים, שישמשו את רוסיה במלחמה מול אוקראינה. על פי אתם גורמים, המפעלים שמוקמים על ידי מוסקווה וטהראן יהיו מסוגלים לייצר לפחות 6,000 כטב"מים.

הגורמים המדיניים סיפרו כי בתחילת חודש ינואר הגיעה משלחת איראנית רמת-דרג לרוסיה כדי לבקר באתר המיועד להקמת המפעל וכדי לסגור את הפרטים לגביו, כך שהפרויקט יוכל להתחיל לקרום עור וגידים. כמו כן, הם חשפו כי איראן ורוסיה מעוניינות לבנות כטב"ם מהיר יותר, שיוכל להציב אתגרים חדשים בפני מערכות ההגנה האוקראיניות.

שיתוף פעולה זה הוא אחד משורה של מהלכים משותפים של שתי המדינות בחודשים האחרונים, שנועדו להעמיק את הברית הצבאית ביניהן. בנובמבר האחרון דווח בעיתון סקיי ניוז כי רוסיה העבירה 140 מיליון אירו במזומן ונשק מערבי לידי איראן, בתמורה לקבלת מל"טים. מפי גורם מדיני, הנשק היה חלק ממשלוח של ציוד צבאי של בריטניה וארצות הברית המיועד לצבא האוקראיני ש"נפל לידיים רוסיות".

מספר ימים קודם לכן, הודה שר החוץ האיראני לראשונה שאיראן העבירה מל"טים לרוסיה כמה חודשים לפני שפלשה לאוקראינה. השר טען כי מדינתו העבירה לרוסיה "מספר מוגבל של מל"טים" אך לא סיפקה לה טילים. במשרד החוץ האוקראיני הגיבו על ההודאה האיראנית ואמרו כי "ההשלכות לטהראן יהיו גדולות וחמורות".

הפופולריים