בזמן אירוע ההשקה: הבינה המלאכותית של גוגל טעתה - והמניה צונחת

באירוע ההשקה: הבינה המלאכותית של גוגל טעתה
החברה הציגה סרטון בו הצ'אטבוט השיב תשובה שגויה - והמניה שלה צנחה בכ-6%. באירוע הושק גם עדכון לגוגל לנס והחיפוש המשולב שיאפשר, בין היתר, חיפוש של מוצרים בקרבת מקום באמצעות תמונות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיפוש גוגל
צילום: תמונה: Pixabay

Bard, גרסתה של גוגל לצ'אטבוט מבוסס הבינה המלאכותית ChatGPT, העניק תשובה שגויה בסרטון שהוצג היום (רביעי) באירוע השקתו בפריז. בינתיים החברה הסירה את סרטון אירוע ההשקה מהרשת,  אך הוא נותר בפרסומים של החברה בנושא שלשום. זמן קצר אחרי שהתבררה הטעות, החלה מניית החברה לצנוח בכ-7%.

בסרטון ה-GIF שהציגה גוגל באירוע, נשאל הצ'אטבוט "על אילו תגליות חדשות של טלקסופ 'ווב' אני יכול לספר לבני בן התשע?" - והוא השיב כי הטלסקופ של נאס"א גילה ב-2023 גלקסיות שהתגלו אי שם בשנת 2004, בידי טלסקופ של מצפה הכוכבים הדרום-אירופאי. נאס"א אישרה את הפרטים וקבעה כי הכלי של גוגל, ובכן - טעה.

מגוגל נמסר בתגובה כי "המקרה מדגיש את החשיבות של תהליך בדיקה קפדני, אותו התחלנו השבוע באמצעות תוכנית הבודקים המהימנים שלנו. נשלב משוב חיצוני עם בדיקות פנימיות משלנו כדי לוודא שהתגובות של Bard עומדות ברף גבוה של איכות, בטיחות וביסוס של מידע מהעולם האמיתי". 

באירוע ההשקה שערכה גוגל היא הודיעה גם על פיתוח חדש שיכניס בינה מלאכותית גם לחיפוש הוויזואלי שלה. טכנולוגיית ה"גוגל לנס" (google lens) תשודרג כך שיתאפשר חיפוש של תוכן שמופיע בתמונה או סרטון שצופים בו במסך על ידי לחיצה ארוכה על מסך הבית.

עוד יתאפשר לחפש בשרותי החיפוש המשולב (multisearch) מוצרים בקרבת מקום על ידי תמונות, טקסט ועוד. גוגל גם הודיעה שתשדרג באמצעות בינה מלאכותית את שרותי התרגום והמפות שלה. שירותי החיפוש ישודרגו בחודשים הקרובים. השירות פתוח למשתמשים ומפתחים כדי שינסו אותו, וייתנו לחברה משוב.

הפופולריים