דיווח ב-BBC: פוטין סיפק את הטיל שהפיל את המטוס המלזי

האם פוטין אחראי להפלת המטוס המלזי?
על פי הדיווח, צוות החקירה מצא עדויות חזקות לכך שנשיא רוסיה היה מעורב בדרך עקיפה בהתרסקות שהביאה למותם של כ-300 הנוסעים ב-2014
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין بوتين
צילום: AP

תעלומת המטוס המלזי: רשת BBC דיווחה היום (רביעי) שצוותי החקירה מצאו כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין החליט לספק את הטיל שהביא להפלת המטוס. לטענת התובעים, ישנן עדויות חזקות לטענה, אך עם זאת נטען שפוטין רק סיפק את הטיל אבל לא היה מעורב באופן ישיר בהוראה להפלת המטוס. התביעה בהולד הודיעה על השעיית החקירה לאחר שמוצו כלל הכיוונים.

בחודש דצמבר האחרון, חשף ראש צוות החקירה של הפרשה, ריצ'ארד גודפריי, ממצא מעניין לגבי מה שהתרחשב על טיסת MH370 מקואלה לומפור לבייג'ינג, שבה נהרגו כ-300 בני אדם ב-2014. לטענתו, הטייס הוא זה שריסק את המטוס. "אנחנו לא יודעים מי היה הטייס", טען גודפריי בריאיון לכאן חדשות. "יכול להיות שזה היה הטייס, יכול להיות שזה חוטף שחטף את המטוס, ולכן ברור לנו שצריך לאסוף עוד מידע כדי לגלות הכל - המסתורין הוא עדיין מסתורין". אולם, לדבריו יש דבר אחד בטוח - "מישהו בתא הטייס לקח את המטוס אל סופו".

באיחוד האירופי האשימו את רוסיה כבר בשנת 2018 בשיגור הטיל שהוביל להפלת המטוס, ודחקו בה לקבל אחריות על המעשה. אולם בקרמלין הדפו את ההאשמות, בטענה כי רוסיה לא הייתה שותפה מלאה בחקירה, ולכן היא אינה יכולה לסמוך על הממצאים.

הפופולריים