הזעקה של תושבי צפון מערב סוריה: "קוראים לישראל שתבוא ותוציא אנשים מההריסות"

"קוראים לישראל שתבוא ותוציא אנשים מההריסות"
אזרחים בצפון מערב סוריה מתחננים מול המצלמות לסיוע הומניטרי מישראל, בעקבות רעידות האדמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'נדריס בסוריה
צילום: צילום: רויטרס

במקביל למאמצי החילוץ הישראליים בטורקיה, בצפון מערב סוריה עדיין קוראים לעזרה. תושב העיירה ג'נדירס בצפון מערב המדינה קרא היום (שישי) מול מצלמות הטלוויזיה לסיוע מישראל: "למי נקרא לעזרה? איבדנו תקווה בעולם ובמדינות ערב. אנחנו קוראים לישראל שתבוא ותוציא את האנשים (מההריסות)". ח'אלד אל חומסי, הלין כי לא מכניסים לעירו שום ציוד שיאפשר את חילוץ האנשים מההריסות. 

בתוכנית בחצי היום השישי בכאן רשת ב הושמעו קולם של סורים נוספים המבקשים עזרה מישראל בצל היער הסיוע בצפון מערב המדינה. חאזם מוחמד מאזור אידליב אמר לכאן חדשות: "אני נמצא באזור שבו הכתה רעידת האדמה. העולם נטש אותנו. אנו מבקשים מהעם הישראלי סיוע. אני מבקש מכם. הטרגדיה גדולה מאוד כאן".

במקביל אחמד א-סלים, גם כן תושב סורי שנמצא באזור אידליב אמר לכאן חדשות: "אנחנו בצפון מערב סוריה מוכנים לקבל סיוע מכל מדינות העולם בלי יוצא מן הכלל. החיים של האנשים חשובים הרבה יותר מכל עמדה פוליטית. המצב של האנשים מתחת להריסות קשה מאוד. אנו זקוקים לסיוע בפעולות החילוץ וגם סיוע לאנשים שחיים כעת בלי קורת גג כיוון שהמבנים שלהם התפרקו. לכן אנו מוכנים לקבל סיוע מכל מדינה ללא יוצא מן הכלל דרך מעבר הגבול עם טורקיה באב אל-הווא".

אתמול בחדשות הערב שודרה שיחה עם חמיד קוטיני, מתנדב בארגון 'הקסדות הלבנות' שפועל לחילוץ לכודים מההריסות בצפון מערב סוריה, שבמהלכה אמר כי על אף קריאתם לעזרה, עד כה לא מגיע שום סיוע לאזורים שבהם הארגון פועל בצפון מערב סוריה (האזורים של מתנגדי המשטר): "האם האזרחים פה שונים מאזרחים אחרים ברחבי העולם?". עוד אמר בשיחה כי הם מבקשים מהאנשים בכל רחבי העולם לשלוח סיוע לצפון סוריה בהקדם האפשרי, בין אם מדובר בציוד או כלים כיוון האסון ההומניטרי שם חמור מאוד. הוא גם פסל אפשרות שמשטר אסד יעביר סיוע לאזורים האלה אחרי כל ההרס וההרג שהוא חולל שם.

הפופולריים