תיעוד: רידבאן בן התשע חולץ לאחר 120 שעות מתחת להריסות

רידבאן בן ה-9 חולץ לאחר 120 שעות מתחת להריסות
המשלחת הישראלית חילצה את הילד ממבנה "בניין מספר תשע", ממנו חולצו 5 בני אדם בחיים • פצועים סורים טופלו בבית החולים השדה של צה"ל בטורקיה • יותר מ-26 אלף נספו בטורקיה ובסוריה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חילוץ ילד בן תשע בטורקיה
צילום: צילום: דובר צה"ל

לאחר כ-120 שעות מתחת להריסות: רידבאן בן התשע חולץ בחיים בידי המשלחת הישראלית. במהלך החילוץ המורכב, שנמשך למעלה מ-24 שעות, קיבל רידבאן טיפול רפואי על ידי רופא ילדים מומחה מהמשלחת הישראלית. בתום החילוץ הילד פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. גם פצועים סורים טופלו בבית החולים השדה של צה"ל בטורקיה.

רידבאן הוא המחולץ ה-19 של המשלחת והשלישי בחיים מאותה המשפחה. משלחת "ענפי זית" חילצה גם את אביו ואחותו בת ה-14 שלשום. אמו אותרה וחולצה על ידי המשלחת ללא רוח חיים. באותו מבנה, ביום השני למשלחת, חולצו שתי לכודות נוספות בחיים.

בין המטופלים, יותר מ-10 נפגעים סורים ששהו בטורקיה ונפצעו כתוצאה מרעידות האדמה. סא״ל עזיז אברהים, אח טיפול נמרץ ופרמדיק במשלחת הרפואית, טיפל אתמול בילד סורי בן ארבע מהעיר חומס, ששהה בטורקיה עם משפחתו בעת רעידת האדמה.

הילד הגיע לבית החולים באורח בינוני עם פציעות באזור האגן, לאחר שחולץ מבין ההריסות ארבעה ימים לאחר רעידת האדמה. הילד איבד את הוריו והוא היחידי ששרד מבין בני משפחתו. כדי להרגיע את הילד בעת הטיפול בו, נתן לו האח חטיף חלווה ממנות הקרב של חברי המשלחת.

מספר הנספים ברעש בטורקיה ובסוריה - יותר מ-26 אלף. נשיא טורקיה, ארדואן, אמר בביקור בעיר דיארבאקיר שנפגעה ברעש, כי עד כה נמנו במדינה יותר מ-21 אלף נספים, ויותר מ-80 אלף פצועים. עוד אמר כי מאות אלפי מבנים אינם ראויים למגורים. לדבריו, הסטודנטים באוניברסיטאות יעברו ללמידה מרחוק עד הקיץ, ומעונותיהם ישמשו לשכן את העקורים.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי עד כה נמנו ברעש בסוריה יותר מ-5,000 נספים, והמספר צפוי לעלות, משום שמתחת להריסות קבורים מאות בני אדם.

הפופולריים