למה אלפי נשים רוסיות הרות נוהרות לארגנטינה?

למה אלפי נשים רוסיות הרות נוהרות לארגנטינה?
כ-5,000 נשים הרות הגיעו בחודשים האחרונים למדינה הדרום אמריקנית. הן טוענות: באנו לחופשה. משרד הפנים הארגנטיני: הן באו ללדת ולסדר דרכון לילד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היריון
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

כ-5,000 נשים הרות מרוסיה הגיעו בחודשים האחרונים כתיירות לארגנטינה – הן הצהירו עם הגעתן למדינה הדרום אמריקנית כי הגיעו כתיירות. אך הרשויות בבואנס איירס והן במוסקווה מעריכות כי הנשים הגיעו לארגנטינה כדי ללדת – וכך על פי החוק המקומי הילד יקבל אזרחות שמקנה לו אפשרויות רבות יותר מאשר דרכון רוסי. התופעה התגברה לאחרונה עם הגיוס עליו הכריזו רשויות רוסיה בצל המלחמה באוקראינה.

הנושא עלה לדיון לאחר שהרשויות בארגנטינה לא איפשרו לשלוש נשים רוסיות להיכנס למדינה בטענה כי הדיווח שמסרו עם נחיתתן כוזב. השלוש התעקשו שהגיעו לארגנטינה לחופשה. עורך דינן אמר לתקשורת המקומית: "הן מוחזקות בתנאי כליאה שלא בצדק". לבסוף לאחר דיונים ממושכים הוחלט לאפשר לנשים הרוסיות להיכנס לארגנטינה.

בכיר במשרד הפנים הארגנטיני התייחס לנושא ואמר: "הבעיה שלנו עם זה היא שהנשים האלו עוזבות את המדינה כשלילד דרכון ארגנטיני. לך תדע לאיזה מטרות הדרכון הזה ישמש. הדרכון הזה מאפשר כניסה ל-171 מדינות ולך תדע לאיזה דברים אפשר להשתמש בו".

הפופולריים