עשרות טיסות מתעכבות: תקלה בענקית התעופה הגרמנית

עשרות טיסות מתעכבות: תקלה נרחבת בלופטהנזה
לופטהנזה הודיעה על תקלה רוחבית במערכות המידע שלה • חברת התעופה: פעילויות הטיסה צפויות להתייצב בשעות הערב המוקדמות • הפגיעה היא במערכת תכנון הטיסה והעלייה למטוסי החברה תעשה באופן ידני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוסי לופטהנזה
צילום: רויטרס

ענקית התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיעה על תקלה הגורמת לעיכובים והפרעות עצומות, שתטופל היום (רביעי) בשעות הערב המוקדמות. הפגיעה במערכת תכנון הטיסה, העלייה למטוסי החברה תעשה באופן ידני, אך יש צורך שהמערכת תפעל כדי לצאת לדרך.

נציין ונזכיר כי לופטהנזה היא גם הבעלים של בריסל איירליינס, אוסטריאן איירליינס, וסוויס אינטרנשיונל אייר ליינס. לקבוצה דריסת רגל משמעותית בנתב"ג: הן בשוק הטיסות הישירות ליעדים באירופה והן בטיסות מעבר ליעדים ברחבי העולם. לא ברור לגמרי אם התקלה משפיעה גם על חברות הבת, אך בזהירות ניתן להניח שייתכן שכן.

בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות בשעות הבוקר, נראים נוסעים שממתינים לעלות על המטוס למינכן, כנראה בנמל התעופה של ברלין ואנשי הצוות של לופטהנזה מודיעים להם על התקלה במערכת הכריזה. נציין כי נמל התעופה במינכן הוא אחד מבסיסי הרשת הראשיים של לופטהנזה, ובמהלך הימים הקרובים העיר תארח את הפורום הבטחוני השנתי הידוע.

הפופולריים