האו"ם חשף את זהותו של מנהיג אל קאעידה החדש

האו"ם חשף את זהותו של מנהיג אל קאעידה החדש
לפי דוח חדש סיף אל-עדל עומד בראש ארגון הטרור מאז חיסולו של א-זווהירי • הוא היה מעורב בפיגועים נגד נציגויות אמריקניות בקניה וטנזניה והיה קשור לרצח העיתונאי דניאל פרל • האמריקנים מציעים פרס כספי של 10 מיליון דולר על ראשו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיף אל-עדל
צילום:

דוח חדש של האו"ם מעריך היום (חמישי) כי מי שעומד בראש אל-קאעידה הוא סיף אל-עדל. הוא הפך למנהיג הבלתי מעורער של ארגון הטרור בעקבות חיסולו של המנהיג הקודם איימן א-זווהירי. אל-עדל, בשנות ה-60 לחייו, הוא קצין לשעבר בכוחות המיוחדים המצריים ומדור המייסדים של ארגון הטרור, שהיה מקורב מאוד לאוסמה בן לאדן.

האמריקנים הציבו על ראשו של אל-עדל פרס של עשרה מיליון דולר. הוא היה מעורב בפעילות נגד מטרות אמריקניות, ביניהן מעורבותו בפיגועים נגד נציגויות ארצות הברית בקניה וטנזניה לפני 25 שנה. בנוסף היה קשור לחטיפתו ורציחתו של העיתונאי היהודי-אמריקני דניאל פרל. 

דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס נשאל אמש על דוח האו"ם בקשר לעאדל. פרייס השיב שעמדתה ארצות הברית תואמת למדי את דוח האו"ם, ואמר כי אךל-עדל נמצא באיראן. לדבריו, זו דוגמה נוספת לתמיכתה של איראן בטרור, ולפעילויותיה המערערות במזרח התיכון ומעבר לו. שגרירות איראן באו"ם דחתה את האשמות הדוח, והכחישה שאל-עדל נמצא במדינה. 

בחודש אוגוסט האחרון חוסל מנהיג ארגון הטרור באותה תקופה איימן א-זווהירי.  ב-21 השנים שחלפו מאז הכריזה האומה האמריקנית מלחמה על ארגוני הטרור, היא עצרה והתנקשה בחייהם של אלפי פעילים ועשרות בכירים בארגונים השונים. בתוך השנה האחרונה הצליחה ארצות הברית לחסל את המחליפים של מייסדי שניים מארגוני הטרור הגדולים בעולם; א-זוואהירי, מחליפו של אוסמה בין לאדן באל קאעידה, ואבו איבראהים אל קוראשי, מחליפו של אבו בכר אל בגדדי בדאעש.

הפופולריים