בנו של מזכיר הממשלה בעבר מואשם בניסיון רצח בניו יורק

בנו של מזכיר הממשלה בעבר מואשם בניסיון רצח
יונתן מימון, שעובד בקונסוליה הישראלית בעיר, מואשם שלפני כשבוע תקף גבר מחוץ למועדון לילה בקנקן זכוכית גדול ופצע אותו בראשו • הוא שוחרר בערבות ואם יורשע עלול להיכנס ל-25 שנות מאסר • מדובר בבנו של אישיות ישראלית בכירה לשעבר ישראל מימון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עובד קונסוליה מואשם בניסיון רצח
צילום: עובד קונסוליה מואשם בניסיון רצח

עובד בקונסוליה הישראלית בניו יורק, יונתן מימון בן ה-24, מואשם בניסיון רצח. כך דווח הלילה (שבת) בעיתון הדיילי מייל. על פי הדיווח, מימון, בנו של מזכיר הממשלה בעבר ישראל מימון, מואשם כי לפני כשבוע תקף גבר בן 42 בקנקן זכוכית גדול, מחוץ למועדון לילה בסוהו ופצע אותו בראשו.

הפצוע פונה לבית חולים והוא סובל מדימום במוח ומחתכים. עובד הקונסוליה שוחרר בערבות של 25 אלף דולרים. לפני התקיפה הוא שבר חלון של מונית שעברה במקום. אם יורשע הוא עלול להישלח לעונש מאסר עד 25 שנה.

לפי הטענות, הגבר המותקף ועובד הקונסוליה התעמתו מילולית בתוך המועדון. אחרי שהמותקף יצא ממנו והמתין לרמזור במעבר חציה, העובד יצא אחריו עם הקנקן בידו ותקף אותו. התוקף תועד במצלמות אבטחה לפני ואחרי התקיפה, ותמונות שפרסמה המשטרה מראות אותו ללא חולצה, כשהוא מחזיק את הקנקן השבור בידו אחרי התקיפה.

ישראל מימון הוא איש ציבור ישראלי שכיהן כנשיא והמנכ"ל של ארגון הבונדס. שירת כמזכיר הממשלה בממשלות אריאל שרון ואהוד אולמרט. ב-19 ביוני 2002 נבחר ליועץ המשפטי של משרד ראש הממשלה, אך בטרם הספיק להיכנס לתפקידו, מונה למזכיר הממשלה ב-4 במרץ 2003. הוא כיהן בתפקיד בזמן ממשלת שרון השנייה וביצע את העברת הסמכויות לממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אחרי השבץ המוחי השני של ראש הממשלה שרון.

ישראל ובנו יונתן, צילום: מתוך הפייסבוק

מימון המשיך לשמש כמזכיר הממשלה גם בממשלתו של אהוד אולמרט, עד שהחליט לפרוש לעסקים ב-1 ביולי 2007. במרץ 2016 נבחר ליו"ר הבונדס, ונכנס לתפקידו באוקטובר עד שנת 2021.

הפופולריים