תעלומה: לאן נעלם הסוס האהוב של נשיא צ'צ'ניה?

תעלומה: לאן נעלם הסוס האהוב של נשיא צ'צ'ניה?
סוס העונה לשם "זאזה"השייך לרמזאן קדירוב נעלם מחווה בצ'כיה. בפראג טוענים: הסוס ששוויו כ-16 אלף דולר נגנב. גרסת קדירוב: הסוס, ששווה 10 מיליון דולר, הוחרם במסגרת הסנקציות אך הצ'כים לא מצהירים על כך בשל הפחד ממנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רמזאן קדירוב
צילום: צילום מסך

תעלומה בצ'כיה: מה עלה בגורל הסוס של נשיא צ'צ'ניה רמזאן קדירוב? על פי הדיווחים בכלי תקשורת צ'כיים כמה בני אדם חדרו אתמול לאורווה של חווה ביישוב קראבצ'יצה במערב צ'כיה וגנבו סוס בן 16. הסוס העונה לשם "זאזה" שייך למקורבו של ולדימיר פוטין - נשיא צ'צ'ניה רמזאן קדירוב. קדירוב שולט ביד רמה בצ'צ'ניה ומחזיק בצבא פרטי הלוחם כעת לצד רוסיה באוקראינה.

 

קדירוב עצמו טוען כי הסוס לא נגנב על ידי אלמונים - אלא למעשה הוחרם במסגרת סנקציות שמפעיל המערב על בכירים רוסים. מאז תחילת הפלישה הרוסית לאוקראינה הטילו מדינות רבות סנקציות אישיות נגד רמזאן קדירוב וקבעו שיש להחרים את הרכוש שמחזיק נשיא צ'צ'ניה במערב. בין היתר צוין בסנקציות במפורש כי יש להחרים את סוסיו של קדירוב - אך ממשלת צ'כיה נמנעה עד כה מצד זה. 

מחלוקת נוספת בין הצ'כים וקדירוהב נוגעת לעלותו של הסוס - על פי התקשורת בפראג במדינה מעריכים את השווי של "זאזה" ב-16 אלף דולר בעוד קדירוב עצמו טוען כי הסוס שווה סכום של כ-10 מיליון דולר. על פי גרסת קדירוב - הצ'כים החרימו למעשה את הסוס, אך בשל הפחד להודות בכך הציגו זאת כגניבה.  

לאחר שהצ'כים הפיצו גרסה על גניבת הסוס, הגיב על כך קדירוב בחשבון הטלגרם שלו כשכתב: "איך התאפשר לגנוב סוס כזה בקלות כזו? איפה המשטרה המדהימה של המדינה הדמוקרטית הנאורה צ'כיה? אצלנו אפשר להשאיר בלילה את המפתחות בתוך הרכב וללכת ברוגע הביתה - ובצ'כיה אפשר להעלים סתם כך סוס שכלול ברשימת סנקציות". "אני לא מאמין במקריות", סיכם קדירוב, "כל הסיפור הזה של הגניבה נראה לי מוזר". 

על פי הידוע קדירוב רכש את "זאזה" בשנת 2011 בדובאי. הוא הגיע שני בתחרויות שנערכו בטורקיה וסינגפור אך כספי הזכייה לא שולמו לקדירוב בשל הסנקציות השונות שהוטלו עליו בעשור האחרון. בתחום גידול הסוסים מעריכים כי קדירוב מחזיק בצ'כיה חמישה סוסים בשווי כולל של עשרות מיליוני דולרים. 

הפופולריים