חשש בתעשיית הטכנולוגיה עקב קריסת הבנק SVB

חשש בתעשיית הטכנולוגיה עקב קריסת הבנק SVB
הבנק הוא המלווה העיקרי לחברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון בקליפורניה • נתניהו על קריסת בנק ההשקעות האמריקני: "אם צריך - נסייע לחברות ישראליות" | כל הפרטים על המשבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנק SVB
צילום: רויטרס

חשש בתעשיית הטכנולוגיה העילית בעולם, בעקבות קריסתו של בנק עמק הסיליקון, SVB, המלווה העיקרי לחברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון בקליפורניה. אמש הכריז הממשל הפדרלי כי השתלט על הפקדונות בבנק, בהיקף של 175 מיליארד דולר, צעד המשפיע גם על חברות הייטק ישראליות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא ברומא, מסר כי הוא עקב מקרוב אחר נפילת בנק ההשקעות ואמר: "קיימתי שיחות עם בכירים בהייטק הישראלי. בשובי לארץ אדון עם שרי האוצר, הכלכלה ונגיד בנק ישראל על היקף המשבר. במידת הצורך, מתוך אחריות לחברות ועובדי ההייטק - ננקוט בצעדים שיסייעו לחברות הישראליות".

בעלי פקדונות ניסו במהלך השבוע להוציא את כספיהם מהבנק נוכח חששות מקריסה עתידית שלו. מדובר בקריסת הבנק הגדולה ביותר בארצות הברית מאז המשבר הכלכלי העולמי לפני 15 שנה.  SVB הוא הבנק ה-16 בגודלו בארצות הברית, ונכסיו נאמדו בדצמבר בכ-209 מיליארד דולר. הממשל בוושינגטון הודיע כי פקדונות מבוטחים לא ייפגעו, וכי ללקוחות תינתן גישה אליהם.

הערב הורה סמוטריץ' על הקמת צוות ייעודי למעקב אחר ההשפעה האפשרית של קריסת הבנק SVB בארצות הברית על חברות הייטק ישראליות הצוות, בראשות מנכ"ל משרד האוצר עו"ד שלומי הייזלר, יורכב מנציגי משרד האוצר, בנק ישראל, רשות ניירות ערך ורשות החדשנות. הצוות יהיה בקשר עם תעשיית ההייטק המקומית, הקרנות והמוסדות הפיננסיים בישראל ובארה"ב לצורך קבלת נתונים וניתוח ההשפעה האפשרית על המשק הישראלי ולגיבוש מענה לחברות הישראליות.

הפופולריים