"אין מקום להשוואה": שר החוץ כהן נגד שר החוץ האירופי

שר החוץ כהן נגד שר החוץ האירופי
שר החוץ אלי כהן תקף את השר האירופי שהשווה בין פעילות הטרור הפלסטינית לבין פעילות צה"ל במאמר שפרסם בימים האחרונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האירופי ז'וזף בורל ושר החוץ אלי כהן
צילום: צילום: אי-פי \ תומר נויברג, פלאש 90

בשיחה שהתקימה היום (שלישי) בין שר החוץ אלי כהן לנציב האיחוד האירופי לנושאי החוץ, ז'וזף בורל, תקף השר כהן בחריפות את בורל שהשווה בין פעילות הטרור הפלסטינית לבין פעילות צה"ל. בורל הביע עמדה זו לאחרונה במאמר שפרסם בימים האחרונים בכתב העת Project Syndicat.

השר הביע שאט נפש ממאמרו של בורל בו לדבריו התעלם מכך שחמאס הינו ארגון טרור, וציין בפני בורל כי מדובר בתוכן בעל עוול מוסרי הראוי לגינוי. השר גם תקף את מעורבות האיחוד האירופי במימון פעילויות פלסטיניות המעודדות הסתה ותשלומים למשפחות המחבלים, וביקש לדחות כל ניסיון להתערבות בענייניה הפוליטיים הפנימיים של מדינת ישראל

שר החוץ כהן: "אין מקום להשוואה או יצירת איזון בין קורבנות הטרור מן הצד הישראלי לבין הטרוריסטים הפלסטיניים הנתמכים על ידי הרשות הפלסטינית. ההתערבות של האיחוד האירופי בפוליטיקה הפנים ישראלית ומימון פעילויות פלסטיניות המעודדות הסתה ותשלומים למשפחות מחבלים חייבים להיפסק".

השר כהן הדגיש בשיחתו כי האיחוד האירופי הוא שכן ושותף אסטרטגי של לישראל וכי ישראל מכירה באינטרסים החיוניים של אירופה במזרח התיכון. יחד עם זאת, ציין, כי האיחוד האירופי צריך לאמץ גישה אחרת, כזו המבוססת על מוסר וערכים שתתקבל בברכה על ידי ישראל ותסייע לפיתוח דיאלוג קונסטרוקטיבי.

הנציב בורל צפוי לנאום הערב בנוגע לשינויים במערכת המשפט.

הפופולריים