תקרית מעל הים השחור: מטוס קרב רוסי התנגש בכטב"ם אמריקני

מטוס קרב רוסי התנגש בכטב"ם אמריקני בים השחור
מדובר באזור של פעילות צבאית אינטנסיבית של נאט"ו, סמוך לחזית המלחמה באוקראינה • הפנטגון: "חלק מדפוס של פעולות מסוכנות של טייסים רוסים" • השגריר הרוסי: "מוסקווה רואה את התקרית כפרובוקציה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס קרב רוסי
צילום: צילום: אי-פי

מטוס קרב רוסי התנגש הבוקר (שלישי) בכלי טיס בלתי מאויש (כטב"ם) אמריקני מעל הים השחור. מדובר באזור של פעילות צבאית אינטנסיבית של נאט"ו, סמוך לחזית המלחמה באוקראינה. מטוס הקרב, מסוג Mu-27, פגע במדחף של הכטב"ם, מסוג MQ-9, ואילץ את ארצות הברית להפיל את הכטב"ם במים בין-לאומיים.

מהפנטגון נמסר כי "מטוס הקרב הרוסי טס מול הכטב"ם בצורה פזיזה ולא זהירה". לדבריו, "המעשה הלא-בטוח והלא מקצועי הזה של הרוסים כמעט גרם לשני כלי הטייס להתרסק. התקרית היא חלק מדפוס של פעולות מסוכנות של טייסים רוסים מעל המרחב האווירי הבין-לאומי".

רוסיה טוענת כי מטוס הקרב כלל לא פגע בכלי הטיס האמריקני וכי הוא התרסק בעקבות תמרון חד. שגריר רוסיה בארצות הברית צוטט בסוכנות הידיעות הרוסית RIA אחרי שזומן לשיחה במשרד החוץ בוושינגטון באומרו כי "מוסקווה רואה את תקרית הכטב"ם כפרובוקציה". השגריר הרוסי, אנטולי אנטונוב, הגדיר את השיחה "בונה" וציין כי האמריקנים לא העלו בה את האפשרות שיינקטו צעדים כלפי רוסיה. "אנחנו לא מעוניינים בעימות עם ארצות הברית ומצדדים בבניית קשרים פרגמטיים למען שני העמים", אמר אנטונוב.

הפופולריים