בעקבות הקריסה: מודי'ס הורידה את דירוג מערכת הבנקאות האמריקנית

עקב הקריסה: תחזית שלילית לבנקים בארה"ב
חברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה את דירוג מערכת הבנקאות האמריקנית: :הידרדרות מהירה בסביבת הפעולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
SVB בנק סיליקון וואלי
צילום: צילום: אי-פי

חברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה היום (שלישי) את דירוג מערכת הבנקאות האמריקנית מ״יציב״ ל״שלילי״. מדובר בתחזית הצמיחה של הבנקים בארצות הברית. 

החברה ציינה כי השינוי בתחזית ארוכת הטווח לבנקים האמריקניים נובע מקריסת בנק סיליקון ואלי (SVB) ומסגירת בנק Signature שגרמו ל״הידרדרות מהירה בסביבת הפעולה״ של הבנקים בארצות הברית. תחילה הזהירה סוכנות מודי'ס כי היא שוקלת להנמיך את הדירוג של שבעה מוסדות פיננסיים בארצות הברית, אולם לבסוף החליטה להוריד את דירוג כל סקטור הבנקאות האמריקני, תוך שהיא מציינת שגם בנקים שאינם סובלים כרגע מבעיות נזילות עלולים לעבור במהירות למצב מסוכן.

אתמול הודיע התאגיד הפדרלי לביטוח פקדונות כי הוא משתלט על בנק Signature, מהבנקים המזוהים עם תעשיית הקריפטו. נכון לסוף השנה שעברה, סך ההפקדות בבנק זה עמדו על כ-88.59 מיליארד דולרים, כך הודיעו הרשויות. משרד האוצר האמריקני והרגולטורים בארצות הברית הודיעו כי כל ההפקדות בבנק הזה ובבנק SVB, שקרס בסוף השבוע האחרון, יישמרו, וכי משלם המיסים לא יישא בהפסדים.

ביום שישי קרס בנק SVB, המלווה העיקרי לחברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון בקליפורניה. שלשום הממשל הפדרלי הכריז כי השתלט על הפקדונות בבנק, בהיקף של 175 מיליארד דולר - צעד המשפיע גם על חברות הייטק ישראליות. זהו הבנק ה-16 בגודלו בארצות הברית, ונכסיו נאמדו בדצמבר בכ-209 מיליארד דולרים. הממשל בוושינגטון הודיע כי פקדונות מבוטחים לא ייפגעו, וכי ללקוחות תינתן גישה אליהם. מדובר בקריסת הבנק הגדולה ביותר בארצות הברית מאז המשבר הכלכלי העולמי לפני 15 שנה.

הפופולריים