פקיסטן: מעצמה גרעינית על סף מלחמת אזרחים?

פקיסטן: מעצמה גרעינית על סף מלחמת אזרחים?
תומכיו של ראש הממשלה לשעבר אימראן חאן התעמתו עם שוטרים ומנעו את מעצרו. חאן: "המשך הרדיפה נגדי ידרדר את המצב במדינה". שרת ההסברה: "חאן מתסיס את הרוחות בצורה מסוכנת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהומות, פקיסטן
צילום: צילום מסך

מעצמה גרעינית על סף מלחמת אזרחים? מהומות פרצו בבירת פקיסטן איסלמבד בין כוחות המשטרה לבין תומכיו של ראש הממשלה לשעבר אימראן חאן. המהומות פרצו לאחר שהמשטרה שוב לא הצליחה לעצור את חאן החשוד בשורת מעשי שחיתות והמרדה נגד השלטון הנוכחי. חאן הוחלף בשנה שעברה על ידי שבאז שריף ומאז טוען בלהט כי הודח מהשלטון בהפיכה לא חוקית ומנהל קמפיין למען שובו לשלטון.. בחודש נובמבר האחרון שרד שריף ניסיון התנקשות והוציא כמה פעמים את תומכיו לרחובות כדי להפגין למענו.

בתחילת השבוע עשתה המשטרה ניסיון לעצור את חאן, כוכב קריקט לשעבר ומאז תומכיו מקיפים את ביתו ומונעים מרשויות הביטחון בפקיסטן גישה אל הבית. תומכיו על השליכו אבנים על כוחות שהגיעו לשכונה  חאן עצמו אמר לרשת CNN: "השלטון עושה הכול כדי למנוע ממני לשוב לשלטון. הם יודעים שאני אנצח בבחירות הבאות ואז לא יהיה להם טוב". חאן הוסיף: "כל התיקים שנפתחו נגדי הם על רקע פוליטי – כל ניסיון לעצור אותי יכול להביא להידרדרות חמורה באלימות הפוליטית במדינה".

מנגד, שרת ההסברה של פקיסטן מריאם ארנגזב פרסמה הודעה המכילה מתקפה קשה על התנהלותו של חאן. לדבריה: "אין שום קשר בין ההליכים הפליליים נגדו לבין השלטון הנוכחי. במקום להתייצב בבית המשפט חאן בורח ממעצר ומנצל את תומכיו כדי להימנע מניהול משפט. הוא גם מתסיס את הרוחות בצורה מאוד מסוכנת".

גם שר החוץ בילאל בוטו זרדארי תקף את חאן וציין כי הוא "מונע על ידי האגו שלו". שר החוץ הוסיף: "חאן עושה צחוק ממערכת אכיפת החוק הוא מפר צווים של בית משפט ואם היה טורח להגיע ללפחות דיון אחד סביר שהיה נעצר".

הפופולריים