אסד: תומך בהרחבת הנוכחות הרוסית בסוריה

אסד: תומך בהרחבת הנוכחות הרוסית בסוריה
נשיא סוריה בריאיון לשופר של הקרמלין: "אם רוסיה רוצה להקים עוד בסיסים צבאיים אצלנו – נקבל זאת בברכה. הנוכחות הרוסית לא מוגבלת בזמן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל-אסד
צילום: צילום: אי-פי

נשיא סוריה בשאר אל-אסד אמר בריאיון לאתר סוכנות הידיעות של השלון הרוסי "ריא נובוסטי" כי הוא תומך בהרחבת הנוכחות הצבאית של רוסיה בארצו. אסד, שנועד אמש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במשך כשלוש שעות, אמר בריאיון שפורסם הבוקר (חמישי): "אם רוסיה רוצה להגדיל את בסיסיה או את הכמות שלהם בסוריה, הרי שזה עניין טכני. אם יש רצון כזה, אנחנו רואים את העניין בחיוב".

הנשיא הסורי הוסיף כי הנוכחות הצבאית הרוסית לא מוגבלת בזמן. לדבריו, "הנוכחות הרוסית בסוריה היא עניין של מאזן כוחות בין-לאומי באגן הים התיכון". אסד נשאל בנוגע לאפשרות של הצבת טילים על-קוליים בארצו ועל כך השיב: "הבסיסים הרוסיים בסוריה צריכים להיות מצוידים בנשק המתקדם. האם יהיו טילים על-קוליים? זה אמור להיקבע על פי העיקרון שציינתי".

אסד חזר על כך שסוריה מכירה בסיפוח המחוזות האוקראיניים אותם מוסקווה כבשה לשטח רוסיה. בנוגע למצב באוקראינה אמר אסד כי "המערב פתח במלחמת עולם שלישית נגד רוסיה, אותה הוא מנהל באמצעות המשטר הנאצי של זלנסקי באוקראינה".

במקביל, הוא לא פסל אפשרות שלוחמים מוסלמים אותם מאמנים אמריקנים יגיעו לאזורי הקרבות כדי לסייע לצד האוקראיני. אסד אך קרא להקים קואליציה של מדינות שתיאבק בהגמוניה של ארצות הברית בעולם. לדבריו, מי שיכולות להוביל קואליציה שכזו הן ארצות הברית וסין.

הפופולריים