תאילנד: התעללות בקופים בחוות לגידול קוקוסים

תאילנד: התעללות בקופים בחוות לגידול קוקוסים
ארגונים למען בעלי חיים טוענים: הקופים שאוספים את הקוקוסים מוחזקים בתנאים פיזיים קשים ומופעל עליהם לחץ נפשי כבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קוף, תאילנד
צילום: צילום מסך

חברת הענק הגרמנית "הלו פרש", המספקת מרכיבים טריים להכנת ארוחות, הודיעה היום (ראשון) שתפסיק לייבא חלב מתאילנד. זאת בשל העבודה שבמדינה האסיאתית ממשיכים להעסיק קופים בתנאים מחפירים באיסוף קוקוסים מהעצים.

גם שורה של חברות מזון אמריקניות הודיעו שהפסיקו לרכוש חלב קוקוס תוצרת תאילנד. גורמים בתוך החברות הודיעו כי הם אינם יכולים להישאר אדישים לעדויות מתוך חוות גידול קוקוסים התאילנדיות. מהעדויות שנאספו על ידי ארגונים הפעילים למען בעלי חיים עולה כי קופים שוהים בחוות הללו כשהם קשורים בשרשראות.

בעלי החוות מעבידים את הקופים במשך עשר שנים רצופות בטרם הקוף "מופרש לפנסיה". עוד עולה מהעדויות כי מאמנים שמדריכים את הקופים כיצד לאסוף את הקוקוסים מפעילים כלפיהם אלימות קשה – עד שהקוף מפנים שאם לא ימלא אחר הוראות האיסוף המדויקות של הקוקוסים הוא יוכה באופן קשה ויושפל על ידי המאמן.

אדם שהועסק בחווה תאילנדית סיפר לארגוני החיות: "הקופים מוחזקים במצב מתמיד של לחץ. אם הקוף לא היה אוסף מספיק קוקוסים היו קושרים אותו בכלובים צפופים שבהם החיות בקושי יכלו לזוז. ראיתי שם הוא התעללות בחיות". העיתונים הגדולים בעולם המסקרים את התפשטות החרם נגד חלב הקוקוס התאילנדי פנו לתגובה מממשלת תאילנד ולארגוני בעלי חיים – אך גורמים אלו טרם הגיבו לפנייה.

הפופולריים