הודו: 27 מיליון נותקו מהרשת "מסיבות בטחוניות"

הודו: 27 מיליון נותקו מהרשת "מסיבות בטחוניות"
בחבל פנג'אב מתנהל חיפוש אחר מנהיג קבוצה סיקית בדלנית. המתיחות גלשה מחוץ לגבולות הודו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הודו
צילום: צילים מסך

הודו ניתקה מרשת האינטרנט כ-27 מיליון בני אדם בחבל פנג'אב בצפון המדינה. הניתוק היזום מהרשת מתבצע זה היום השלישי ברציפות – כחלק ממבצע ללכידת מנהיג של תנועה סיקית בדלנית הפועלת באיזור אמריטפל סינכ. תחילה' הניתוק מהרשת אמור היה להימשך כיממה, אך ככל שהניסיון ללכוד את סינג כשל – כך הוארך הניתוק היזום.

הממשל ההודי בפנג'אב נימק את הניתוק מהרשת בצורך בשמירה על שלום הציבור ובמניעת הפרות סדר. בתמונות ששידרה הטלוויזיה ההודית נראו תומכיו של סינג כשהם מסתובבים עם מקלות בניסיון להגן על מנהיגם מפני תפיסה.

המתיחות בפנג'אב היא היסטורית מאז קיבלה הודו עצמאות מבריטניה בשנת 1947 – מאז ועד היום קמו במחוז פנג'אב תנועות סיקיות בדלניות הדורשות עצמאות מניו דלהי. הפעם המתיחות גלשה גם מחוץ לגבולות הודו.

בהודעה שפרסמה התנועה הסיקית הפועלת בקנדה קבעו החותמים כי אין לעצור את סינג' כיוון ששלטונות הודו עלולים לרצוח את סינג במעצר ולנסות להציג את האירוע כמוות טבעי. במקביל' תומכיו של סינג ערכו מסע של ונדליזם באזור בניין שגרירות הודו בלונדון. ראש עיריית לונדון סאדיק חאן גינה בחריפות את האירועים – אך למרות כל מאמצי ההרגעה המתיחות סביב המתרחש בימים האחרונים בחבל פנג'אב רק מתעצמת.

 

הפופולריים