אמסטרדם לגברים בריטים: אתם לא רצויים כאן

אמסטרדם לגברים בריטים: אתם לא רצויים כאן
העירייה יצאה בקמפיין שנועד להקטין את מספר התיירים בני 18 עד 35 המגיעים מהממלכה המאוחדת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמפיין נגד תיירים בריטים
צילום: צילום מסך

אל תבואו: עיריית אמסטרדם יצאה בקמפיין מכוון שנועד לגרום לגברים בריטים בני 18 עד 35 להימנע מלהגיע לחופשה בעיר ההולנדית. הקמפיין נועד לשנות את המוניטין של העיר ההולנדית כאחת בה ניתן לעשן סמים באין מפריע ולהתפרע.

בסרטונים בוטים מאוד מהקמפיין נראים צעירים כשהם מתגודדים ברחובות, אזוקים בידי המשטרה ומוסרים טביעות אצבעות. המסר שמתקבל הוא שסוף שבוע באמסטרדם עלול ליצור צלקות שישפיעו על האדם למשך כל ימי חייו. במודעות נראים גם צעירים לאחר שימוש בסמים, והמסר הוא כי אין להם מה לחפש באמסטרדם. 

ההחלטה של אמסטרדם לצאת לקמפיין נתקבלה לאחר שהתושבים התלוננו שנים על התנהגות התיירים שהטילו שתן בפומבי, הקיאו בתעלות והיו מעורבים בקטטות רבות. טענה נוספת היא שהתיירים מתעלמים מההוראות המחמירות שתחתיהן פועלים בתי הקפה המורשים למכור קנאביס באמסטרדם.

מבקרי הקמפיין ציינו כי לכוון אותו דווקא כלפי צעירים בריטים הוא תיוג גזעני, אך בעיריית אמסטרדם טוענים כי כל מטרתם היא להרגיע את המוקדים התוססים בעיר. סגן ראש עיריית אמסטרדם סופיאן מובריקי התייחס לקמפיין ואמר: "תיירים יישארו רצויים כאן אך הם לא צריכים לגרום לבעיות וליצור מטרדים".

הפופולריים