דרמה בארצות הברית: כתב אישום יוגש נגד הנשיא לשעבר טראמפ

דרמה בארה"ב: כתב אישום יוגש נגד טראמפ
טראמפ בתגובה: תביעה פוליטית והתערבות בבחירות כמותן לא נראו בהיסטוריה • כלי תקשורת בארצות הברית: הנשיא לשעבר צפוי להסגיר את עצמו לדיון כבר ביום שלישי • מדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקנית בה נשיא לשעבר יועמד לדין פלילי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, 26.03.23
צילום: צילום: אי-פי

כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו הלילה (שישי) כי חבר המושבעים במנהטן החליט להגיש כתב אישום נגד נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ ולהעמידו לדין בגין חלקו בפרשת תשלום דמי השתיקה לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס. זאת תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקנית שבה נשיא לשעבר מועמד לדין פלילי.

טראמפ אמר בתגובה כי מדובר בתביעה פוליטית ובהתערבות בבחירות כמותן לא נראו בהיסטוריה. כלי תקשורת בארצות הברית שציטטו את עורכי דינו של טראמפ, אמרו כי הנשיא לשעבר צפוי להסגיר את עצמו לדיון כבר ביום שלישי. פחות משעתיים לאחר פרסום הידיעה על העמדתו לדין פנה טראמפ לתומכיו שיעזרו לו כספית. במייל שנשלח לתומכים נאמר: "אנא תרמו בכל סכום כדי להגן על התנועה שלנו מפני ציד המכשפות הבלתי נגמר כדי שנזכה בבחירות ונגיע לבית הלבן".

יש לציין כי החלטת חבר המושבעים טרם פורסמה רשמית והיא נמצאת בידי התובע המחוזי של מנהטן אשר אמור לפרסמה פומבית תוך כמה ימים. עם זאת, עורך דינו של טראמפ אישר לסוכנות הידיעות אי-פי כי נודע לו על החלטת חבר המושבעים להעמיד לדין פלילי את הנשיא לשעבר. להבנתו, כתב האישום יוגש כבר בשבוע הבא והם יילחמו נגדו משפטית. 

אם אכן יוגש כתב אישום, יזומן טראמפ בהכרזה פומבית להליך של הסגרה ומעצר שבסיומו תהיה הקראת כתב אישום בבית משפט - ושחרורו ללא צורך בערבות. ההערכה היא שההליך לא יסתיים לפני הבחירות הקרובות לנשיאות ארצות הברית בנובמבר 2024. בנוסף, הגשת כתב אישום ואף הרשעה אינם מונעים חוקית מטראמפ לנסות לרוץ לנשיאות - או לכהן כנשיא.

הפופולריים